• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Alparslan Kuytul'un mahkemeye çıkacağı gün Adana'da etkinlik yasağı

Alparslan Kuytul'un mahkemeye çıkacağı gün Adana'da etkinlik yasağı
0 0

19 aydır cezaevinde tutulan Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul'un 22 Ağustos'ta görülecek dava duruşması öncesinde, Adana Valiliği kentte yapılacak tüm eylem ve etkinlikleri yasakladı.

20 Ağustos 2019 Salı 16:07

Adana Adliyesi'nde görülecek duruşma öncesinde, Furkan Vakfı destekçilerinin Kuytul'un serbest bırakılması için yapacağı öngörülen eylemler de böylece yasaklanmış oldu.

 

Kuytul'un yanı sıra, Vakıf ile irtibatı tespit edilerek gözaltına alınan şüphelilerin yargıladığı davanın duruşması Adana Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

 

Valilik açıklamasında şöyle denildi:

 

"İlimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyeti kamu esenliğinin sağlanması amacıyla; Vakfın kurucusu ve manevi lideri konumunda bulunan Alparslan Kuytul’a ve Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yöneticilerine destek vermek amacıyla, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı adı altında bu vakıf ile irtibatı ya da iltisakı bulunan şahıslar tarafından, 21 Ağustos Çarşamba günü saat 17.00’den başlayarak 25 Ağustos Pazar günü saat 23.59’a kadar, il genelinde park, bahçe, genel yollar, kamu binaları önleri, STK önleri, umuma açık ve kapalı alanlarda umuma açık veya kapalı yer toplantıları, basın açıklaması, oturma eylemi ve bu gibi tüm faaliyetlerin eylem ve etkinliklerin yapılmasının ve bu amaçla şehir merkezine gelebilecek olan şahısların ve araçların Adana il merkezine girişleri yasaklanmıştır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha