• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Altaylı: İmamoğlu, 3 saatlik programla 6 aylık yarışı riske edecek

Altaylı: İmamoğlu, 3 saatlik programla 6 aylık yarışı riske edecek
0 0

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, mazbatası elinden alınan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve AKP'nin İBB adayı Binali Yıldırım'ın 16 Haziran'da canlı yayında karşı karşıya gelmesini değerlendirdi.

12 Haziran 2019 Çarşamba 11:20

Altaylı, İmamoğlu'nun yarışta önde olmasına rağmen tartışma girerek risk aldığını savundu.

 

Altaylı, canlı yayın tartışmasını Formula 1 yarışmasına benzetti. Altaylı, "Otomobillerin birbirine yakın güçte olduğu, pilotların üst düzeyde birbirine çok denk olduğu ya da Monaco gibi, pistin bir otomobilin diğer otomobili geçmesine pek izin vermediği pistlerde Formula 1 yarışlarının sonucunu genelde “pit stoplar” belirler. Şimdi de siyasette benzer bir durumla karşı karşıyayız." dedi.

 

Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

"AK Parti’ye yakın anket şirketlerinin bile İmamoğlu’nu önde göstermesinden, 5 ayrı şirketin araştırmalarında İmamoğlu’nun önde çıkmasından ve 17 yıldır rakipleriyle karşı karşıya gelmeyen AK Partili adayların ilk kez rakipleri ile ekrana çıkacak olmasından.

 

Ve bu ekran yarışı, başa baş giden ama taraflardan birinin diğerini geçemediği bir Formula 1 yarışına dönüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için bir “pit stop” niteliğine kavuştu.

 

Ekrem İmamoğlu, mevcut durumda önde olduğu ve pite girmeye hiç ihtiyacı olmadığı halde bu tartışmayı isteyerek ve kabul ederek pit stop riskini aldı.

 

Önde götürdüğü yarışta şimdi muhtemelen 3 saatlik bir programda geride bıraktığı yaklaşık 6 aylık amansız yarışı riske edecek.

 

Bir bijonun geç sıkılması, bir lastiğin yanlış seçimi, bir yakıt pompasının doğru çalışmaması halinde 60 turluk yarışta 1-2 saniyelik bir hata çok pahalıya mal olabilir."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha