• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Amedsporlu Deniz Naki, "güvenlik kaygısı" nedeniyle Türkiye'ye dönmeme kararı aldı

Amedsporlu Deniz Naki,
0 0

Amedspor kaptanı Deniz Naki, Almanya'da uğradığı silahlı saldırının ardından "güvenlik kaygısı" nedeniyle Türkiye'ye dönmeyeceğini açıkladı.

27 Ocak 2018 Cumartesi 20:14

Amedspor kaptanı Deniz Naki mücadele etmeye alışık bir isim. Daha önce taraftarlar taxrafından yumruklanan ve ölümle tehdit edilen Naki, geçen sezonda bir maçtan sonra sosyal medya hesabında bir mesaj paylaştığı için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu tarafından 12 maç oynamama ve para cezasına çarptırılmıştı.

 

TFF kararını AİHM’e taşıyan 28 yaşındaki Naki’nin aracı 8 Ocak'ta Almanya'da otobanda seyir halinde iken kimliği belirsiz kişiler tarafından kurşunlandı.

 

Naki, kendisine yapılan silahlı saldırıyla ilgili olarak "Türk istihbarat teşkilatının siyasi motifli bir 'suikast eylemi' düzenlemiş olabileceği" yönünde bir açıklamada bulunmuş, Türkiye’ye dönme konusunda kararsız olduğunu açıklamıştı.

 

Naki, Almanya'da uğradığı silahlı saldırının ardından "güvenlik kaygısı" nedeniyle Türkiye'ye dönmeyeceğini duyurdu.

 

Der Spiegel'e konuşan Naki, Amedspor ile olan sözleşmesini feshedip Almanya'da kalmak istediği belirtildi.

 

Naki’nin Avukatı Stephan Kuhn “Deniz Naki'nin bu kararı alması kolay olmadı” dedi. Deniz Naki'nin söz konusu kararı ailesi ve çevresine danışarak aldığı öğrenildi.

 

Saldırının ardından Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği sorulduğunda Naki, "Şu anda bunu bilmiyorum. Atacağım adımlara yönelik avukatlarımla konuşmam gerekiyor. Türkiye'deki avukatımla şu an orada durumun nasıl olduğunu konuşmam gerekiyor. Basında, Türk basınında da şu an bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Bir kez daha hedef haline geldim ve Türkiye'deki insanlar nasıl tepki verecek bilemiyorum. Birkaç hafta içinde durumun nasıl olacağına bakmak gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.

 

Öte yandan Naki'nin adı İsveç 1. Ligi'ne yükselen takımlardan Dalkurd ile anılıyor; orta saha futbolcusunun Avrupa’daki Kürtlerin takımı olarak bilinen Dalkurd ile anlaşma aşamasına geldiği öne sürülürken, birkaç gün içinde konunun resmiyet kazanacağı iddia edildi.

 

KAYNAK: AHVAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha