• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Anadolu Ajansı: Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır

Anadolu Ajansı: Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır
0 0

"AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur"

17 Haziran 2019 Pazartesi 00:27

Anadolu Ajansı (AA), YSK'nın 31 Mart İstanbul seçimlerini iptal etmesiyle mazbatası elinden alınan ve CHP'nin İBB Başkanlığı adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP'nin İBB Başkanlığı adayı Binali Yıldırım'ın katıldığı ortak yayında, İmamoğlu'nun AA'nın veri akışını kesmesine ilişkin yorumları üzerine açıklama yayımladı. AA'dan yapılan açıklamada, "AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır" denildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Anadolu Ajansı, 31 Mart gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul'da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99'a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, YSK sonuçlarını beklemiştir. 

 

"AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99'a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK'ye bırakmıştır. 31 Mart’ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye'de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır. 

 

"Sayın İmamoğlu'nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha