• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara, Antalya, İzmir ve Konya'da 'Gülen Cemaati' operasyonları: 70'ten fazla şüpheli için gözaltı kararı

Ankara, Antalya, İzmir ve Konya'da 'Gülen Cemaati' operasyonları: 70'ten fazla şüpheli için gözaltı kararı
0 0

'Gülen Cemaati' soruşturması kapsamında Ankara, Konya ve İzmir merkezli operasyonlarda 50'den fazla kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

17 Eylül 2019 Salı 12:48

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada, emniyet birimlerinde daha önce görev yapan ve "ByLock" uygulamasını kullandığı iddia edilen 6 emniyet müdür, 3 komiser, 3 polis ve 2 sivil memur olmak üzere 14 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

 

Konya merkezli 6 ilde de 'Gülen Cemaati'ne yönelik operasyon kapsamında ByLock kullandıkları ve kapatılan Bank Asya'ya para yatırdıkları öne sürülen 29 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

 

İzmir merkezli 9 ilde de 'Gülen Cemaati'ne yönelik "ankesör" soruşturması kapsamında, muvazzaf astsubay ve polisler ile meslekten ihraç edilen 2. sınıf emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

 

Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Adıyaman, Erzurum, Trabzon, Van ve Iğdır'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

 

Antalya merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda da 8 muvazzaf asker, 3 askeri öğrenci ve 2 emekli subay gözaltına alındı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha