• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin son 4 yılda gerçekleştirdiği peyzaj ve asfalt ihaleleri incelenecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin son 4 yılda gerçekleştirdiği peyzaj ve asfalt ihaleleri incelenecek
0 0

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından, belediyenin geçen 4 yılda yapılan peyzaj ve asfalt ihalelerinin incelenmesi konusunda oy birliğiyle karar alındı.

17 Haziran 2019 Pazartesi 00:34

Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı son oturumu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında yapıldı.

 

Yavaş'ın, Babalar Günü'nü kutlayarak başlattığı toplantıda, AKP grubunun 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşların peyzaj ve asfalt ihalelerini incelemek üzere araştırma komisyonu kurulmasına yönelik önergesi görüşüldü.

 

AKP Grup Başkanı Mümin Altunışık, önergeye ilişkin konuşmasında, parti olarak haksızlıkların ve yolsuzlukların karşısında olduklarını belirtti.

 

Büyükşehir Belediyesi'nin 2016-2019 yıllarına ait peyzaj ve asfalt ihalelerinin incelenmesi neticesinde oluşacak bilgi ve belgeleri Belediye Meclisinin yanı sıra kamuoyuyla da paylaşacaklarını bildiren Altunışık, "Daha sonrasında, varsa problem gerek Adalet Bakanlığı gerek İçişleri Bakanlığı gibi kim bu konuda yetkili ise gerekenin yapılmasını isteyeceğiz. Eğer komisyon İçişleri Bakanlığı'nın müfettişlerine ihtiyaç duyarsa bizim bununla alakalı herhangi bir sakıncamız söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

 

Önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha