• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara’da inşaat işçilerine ırkçı saldırı! "Zaten Kürtsünüz, sizi burada istemiyoruz" diyerek 5’inci kattan aşağı attılar

Ankara’da inşaat işçilerine ırkçı saldırı!
0 0

Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı Karapürçek Mahallesi’nde bir inşaatta çalışan iki kardeş, 45 yaşındaki İsrafil Çelik ve 30 yaşındaki Hacı Çelik, faşist bir grubun saldırısına uğradı.

12 Haziran 2018 Salı 22:14

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; inşaatta temizlik yapan Çelik kardeşlere yan binadan “Toz çıkarıyorsunuz” uyarısı yapıldı. İki işçi kardeş bunun üzerine atıkları ıslatarak temizliğe devam ederken inşaatın önünde bir grup toplanmaya başladı. “Zaten Kürtsünüz, bizi rahatsız ediyorsunuz. Sizi burada istemiyoruz” diye bağıran yaklaşık 20 kişilik bir grup inşaata girerek iki işçi kardeşe saldırdı.

 

Saldırı sırasında grubun içinden birkaç kişi, Hacı Çelik’i inşaatın beşinci katından aşağı attı. Şans eseri bir alt katın balkonuna düşen Çelik ağır yaralandı. Boyun, kafa ve omuzlarında kırıklar olduğu tespit edilen Çelik, Dışkapı Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Darp edilen İsrafil Çelik ise ayakta gördüğü tedavi sonrası taburcu edildi.

 

HDP’lilere de tehdit: ‘Silahım olsa hepinizi öldürürüm’

 

İnşaat alanına gelen polis ise saldırganlar hakkında hiçbir işlem yapmadan alandan ayrıldı. Saldırının duyulması üzerine HDP’liler hastaneye geldi. Bu sırada hastane bahçesindeki bir kişi HDP’lilere “Silahım olsa hepinizi öldürürüm” diye bağırdı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha