• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara’da siyah transporter vakası: Eğitim-Sen üyesi öğretmen kaçırılmak istendi

Ankara’da siyah transporter vakası: Eğitim-Sen üyesi öğretmen kaçırılmak istendi
0 0

15 Temmuz darbe girişiminin ardından özellikle Gülen cemaati üyelerini hedef alan çok sayıda kaçırılma haberi basına yansıyor.

12 Eylül 2019 Perşembe 13:24

Bir siyah araçla kaçırma vakası daha Ankara’da yaşandı. Ancak bu kez Gülen cemaati üyesi değil, Ankara, Eryaman’da Eğitim Sen üyesi Hayrullah Narin adındaki bir öğretmen hedefteydi...

 

Veli Saçılık’ın Twitter hesabından paylaştığına göre Narin, kendilerini polis olarak tanıtan kişiler tarafından kaçırılmak istendi. Kaçırılmak istenen Narin, "Bana polis kimliğini göstererek, dostane bir sohbet etmek istediklerini söylediler" diye konuştu.

 

Saçılık, olaya ilişkin bir fotoğraf da paylaşarak, “Ankara Eryaman'da kendini polis olarak tanıtarak fotoğraftaki siyah araçla öğretmen Hayrullah Narin arkadaşımı kaçırmaya çalışmışlar. Devleti mafya usulleriyle yönetmeye çalışanlar elbette hesap verecek” diye yazdı.

 

Hayrullah Narin, Gazete Fersude’ye yaptığı açıklamada, Eryaman’da bulunan bir marketten çıkıp, arabasına doğru yöneldiği sırada arkadan birinin kendisine ismiyle seslendiğini, dönüp baktığında ise, polis kimliğini göstererek, kendisiyle dostane bir sohbet etmek istediklerini belirtti.

 

Narin, sözlerine şöyle devam ediyor:

 

“Benimle dost olduklarını belirttiler, ben dost olmadığımızı söyleyip, eğer gözaltı yapacaksanız, avukatımı arayacağım dedim. Araç içindeki başka bir kişi ise, ‘artistlik yapma bin araca’ dedi, bir diğeri ise kolumu tutup çekmeye çalışınca bende ‘Beni kaçırıyorlar’ diye bağırıp, markete doğru yöneldim. Çevredeki insanların bana doğru yönelmesinden sonra ise üç kişi araca binip uzaklaştılar. Şu an Eryaman karakolunda suç duyurusunda bulunuyoruz.”

 

Hayrullah Narin, konu ile ilgili Eğitim-Sen ve İHD ile birlikte bir açıklama yapacaklarını da sözlerine ekliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha