• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara Valiliği "Covid-19 vakaları artıyor" dedi, baroların Büyük Savunma Mitingi öncesinde eylemleri yasakladı!

Ankara Valiliği
0 0

Ankara Valiliği, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle mevcut önlemlere ek olarak toplantı, gösteri, yürüyüş faaliyetlerine de 15 gün boyunca kısıtlama getirdi.

2 Temmuz 2020 Perşembe 14:03

Ankara Valiliği, baroların, çoklu bara düzenlemesine karşı cuma günü yapmayı planladığı Büyük Savunma Mitingi öncesinde Koronavirüs salgınını gerekçe göstererek kentte her türlü toplantı, yürüyüş ve gösterinin 15 gün süreyle kısıtlandığını duyurdu.

 

Barolar, bugün TBMM Adalet komisyonunda görüşülmeye başlanacak olan baro teklifine karşı cuma günü Ankara'da gerçekleştirilecek Büyük Savunma Mitingi için çağrı yapmıştı.

 

Konuyla ilgili Ankara Valiliği'nden  yapılan açıklamada kentte son günlerde Koronavirüs vaka sayısında artış yaşandığı hatırlatıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi: "Salgının engellenmesi adına, il UHK kararı uyarınca ilimizde maske zorunluluğu ve diğer kısıtlamaların yanısıra her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. faaliyetler 15 gün süreyle kısıtlanmıştır."

 

Teklifin geçmesi halinde, 5 binden fazla avukat bulunan kentlerde, asgari 2 bin avukatın bir araya gelmesiyle yeni baro kurulabilecek.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha