• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ankara'yı kana bulayan bombacının kimliğine ulaşıldı

Ankara'yı kana bulayan bombacının kimliğine ulaşıldı
0 0

Ankara’da 37 kişinin ölümü 125 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren kişinin ilk bulgulara göre, kadın bombacı, üniversite öğrencisi, S. Ç.D olduğu ileri sürüldü

14 Mart 2016 Pazartesi 07:09

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucu hurdaya dönen BMV marka bomba yüklü araçtan elde edilen ceset parçaları ve parmak izinden, S.Ç.D'nin kimliğine ulaşıldığı iddia edildi. 

 

KESİNE YAKIN

 

Emniyet yetkililerinin olaya el koyan Ankara Cumhuriyet Savcılığına ilettiği ilk bulgulara göre, bomba yüklü aracı kullanan ve olay yerinde ölen saldırganın, ”Büyük bir ihtimalle” Üniversite öğrencisi S.Ç.D olduğu ileri sürüldü. 

 

Olay yerinde yapılan incelemede Demir’in ismine ulaşılırken bir Emniyet yetkilisi ” Ön bulgular, saldırganın kimliğinin S.Ç. D olduğunu gösteriyor. Bu bilgi kesine yakın, ancak inceleme devam ediyor” dedi.

 

ÖRGÜT DAVASINDAN YARGILANIYOR

 

Üniversite öğrencisi olan S.Ç.D , 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, PKK üyeliği ve propogandası suçundan da yargılanıyor.  S.Ç.D ile birlikte H.S, K.S, S.S  isimli üç kardeş ve Y.A adlı üniversite öğrencisinin son duruşması Aralık 2015′de yapılmış ve dava karar için ertelenmişti.

 

Kaynak: Sözcü - Asuman Aranca

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha