• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Ayasofya Müzesi’nde kadın fotoğrafı paylaşan iş kadını Leyla Alaton hakkında inceleme başlatıldı!

Ayasofya Müzesi’nde kadın fotoğrafı paylaşan iş kadını Leyla Alaton hakkında inceleme başlatıldı!
0 0

Ayasofya gezisi sırasında bale hareketi yapan bir kadının fotoğrafını paylaşan Leyla Alaton hakkında inceleme başlatıldı.

6 Ocak 2019 Pazar 13:53

Ayasofya Müzesi’nde dans fotoğrafı paylaşan iş kadını Leyla Alaton hakkında inceleme başlatıldı. 

 

Ayasofya Müzesi, iş kadını Leyla Alaton’un sosyal medyada müzede dans fotoğrafı paylaşmasının ardından konuyla ilgili inceleme başlattığını duyurdu. 

 

Müzenin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İlgili mevzuatımız çerçevesinde müzemizde turizm firmalarından gelen talepler doğrultusunda akşam saatlerinde özel açılışlar gerçekleşmektedir. Nitekim 05 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen akşam açılışında, ziyarete gelen bir bayan tarafından, bir bale hareketi olan ‘spagat’ figürü müze içerisinde yapılmış ve diğer ziyaretçiler tarafından fotoğrafı çekilmiştir. Bu husus sosyal paylaşım sitelerine yansımış ve tarafımızca konu hakkında gerekli incelemeler başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi. 

 

Alaton, bir grupla birlikte geçen gece Ayasofya Müzesi’ni ziyaret etti. Burada bale figürleri sergileyen bir kişinin fotoğraflarını Instagram hesabından paylaşan Alaton, “Müzede bir gece. 150 kişilik bir grup halinde @saffetemretonguc ile Ayasofya’yı geceleyin dolaşmak bir ayrıcalık. İyi ki bu kadar özel bir şehirde yaşıyoruz dediğim gecelerden birini dostlarla paylaşmaca” diye yazdı.

 

Fotoğrafın ardından özellikle hükümete yakınlığıyla bilinen yayın organları ve sosyal medya hesapları olayla ilgili hedef gösteren yayınlar yaptı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha