• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik: Anketler AKP'de moral bozuyor

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik: Anketler AKP'de moral bozuyor
0 0

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve genel milletvekili seçimlerine ilişkin yapılan anketlerin, AK Parti kanadında moralleri bozduğunu ileri sürdü.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:45

Türkiye 24 Haziran'da seçime giderken en çok kamuoyu araştırması yaptıran partinin AK Parti olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anket sonuçlarını iyi okuduğunu belirten Özçelik, "Yakın çevresi Erdoğan'ın uzmanlığını örneklerle anlatıyor. Kendisine gelen şişirilmiş anketlere olan tepkisine dikkat çekiyorlar. Toplantıda azarladığı şirket yöneticilerine vurgu yapıyorlar" görüşünü dile getirdi.

 

Özçelik, 'Anketler AKP'de moral bozuyor' başlıklı yazısında Özçelik, sözlerine şöyle devam etti:

 

"Son günlerde AKP'de moraller bozuk. Partinin kurmay kadrosu gergin. Ekonomide yaşanan kriz endişeleri artırıyor. Peş peşe açıklanan 'seçim paketleri' de moralleri düzeltebilmiş değil. AKP'yi izleyen bir gazeteci dostumla sohbet ettim. Kendisi de AKP'ye yakın. 'AKP'de moraller mi bozuk, yoksa ben mi öyle görüyorum?' diye sordum. İsminin yazılmaması kaydıyla şunları söyledi:

 

'EKONOMİK KRİZ, DÖVİZ KURLARININ YÜKSELİŞİ… AKP'NİN EN BÜYÜK SIKINTISI'

 

'Anketler iyi değil. Yapılan tüm hamlelere rağmen bir türlü toparlanma olmadı. Sonuçlar herkesin moralini bozdu. Partililer nasıl olsa ‘Reis devreye girer sorun çözülür' diye düşünüyordu. Ama bu kez öyle olmadı. Gerçi daha zaman var, ama gidişat ümit vermiyor. 2002 seçimlerinden beri AKP'yi yakından takip ederim, ilk kez böyle bir durum görüyorum. Herkes çok tedirgin.'

 

Daha önceki seçimlere giderken psikolojik üstünlük hep AKP'de idi. Bu kez farklı bir durum var. Ekonomik kriz, döviz kurlarının yükselişi, halkın tepkisini açıkça dillendirmeye başlaması,… AKP'nin en büyük sıkıntısı."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha