• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik: Belediyelerde sosyal yardım vurgunu yapılıyor

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik: Belediyelerde sosyal yardım vurgunu yapılıyor
0 0

31 Mart yerel seçimlerine günler kala seçim vaatlerinin içeriğindeki ve söylemdeki aşırılıklar da dikkat çekiyor. Oy verilen partiye göre cennete gidileceği vaadinden, dinin hemen her unsurunun oya tahvil edilmesi çabaları dikkat çekiyor.

21 Mart 2019 Perşembe 16:31

Bu tabloyu, "Belediye başkan adaylarının halk dalkavukluğunda sınır tanımaması' olarak yorumlayan Aydınlık Gazetesi yazarı İsmet Özçelik, adayların ülkedeki krizi bile umursamadıklarını ve 'her şey mübah' anlayışı ile hareket ettiklerini belirtiyor.

 

"AKP 17 yıldır iktidarda ama hala söz veriyor. “17 yıldır neredeydiniz” sorusuna susuyorlar. Diğer sistem partileri de aynı. Verilen sözleri yerine getirmeye bütçe yetmez. Hepsi “31 Mart’ı kurtarma”(!) peşinde" yorumunu yapan Özçelik, ardından konuyu belediyelerde 'sosyal yardım vurgunu' yapıldığı iddiasına getiriyor ve ekliyor:

 

"Geçen günlerde bir cenaze evini ziyaret ettim. Belediyeden yardım törenle geldi. İkramların belediyenin olduğu üstüne basa basa söylendi.

 

Konuklardan birinin davranışları dikkatimi çekti. Yanına yaklaştım, konuşmaya başladım. Zaten anlatmaya hazırdı.

 

O da belediyede çalışıyormuş. Belediyelerde sosyal yardımlarda dönen yolsuzlukları anlattı. Sosyal yardımlardan yapılan vurgunları sıraladı.

 

Geçmişte sürekli değişen kaldırım taşlarını ve dönen dolapları hatırlattı. “Belediyelerin sosyal yardımları da aynı. Kömür, cenaze yardımları, yeni doğan bebek, düğün yardımları, ... Bu iş kaldırım taşı döşemesi gibi” dedi. Bir sürü örnek sıraladı. Arkasından da “İktidar muhalefet fark etmiyor. Hepsi aynı” diye ilave etti."

 

AKP'lilerin oy karşılığında cennet vaat etmesini ise, "Eskiden yobazlar cennetten arsa satarlardı. Köy romanlarında bunları okur, filmlerde görürdük. Aynı şeyler yine gündemde" diye yorumlayan Özçelik, "Eski Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, “Bizim adayımıza vereceğiniz oylar ahirette en iyi beratınız olacaktır” dedi. Düşünün, Milli Eğitimi bir dönem bu kafa yönetti" diye ekliyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha