• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Babacan’dan HDP’ye ‘geçmiş olsun’ telefonu

Babacan’dan HDP’ye ‘geçmiş olsun’ telefonu
0 0

Kobani soruşturmasında gözaltında tutulan siyasetçiler için HDP'yi arayan Ali Babacan, bu ve benzeri soruşturmaların siyasi etkiden uzak yürütülmesi gerektiğini söyledi.

29 Eylül 2020 Salı 14:07

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı arayarak gözaltına alınan siyasetçiler için geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Görüşmeyle ilgili DEVA Partisi Genel Merkezi’nden açıklamada yapıldı. Açıklamada, Babacan’ın Sancar’ı telefonla aradığı, yapılan gözaltı işlemleri ve gözaltında yaşanan sağlık sorunları hakkında bilgi aldığı belirtildi.

 

DEVA tarafından yapılan açıklamada Babacan için, “Bu ve benzeri soruşturmaların ve soruşturmaya ilişkin usul işlemlerinin siyasi etkiden uzak, hukuk devleti kurallarına uygun bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurgulamıştır” denildi.

 

NE OLMUŞTU?

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “Kobani soruşturması” kapsamında Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’nin de aralarında bulunduğu 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 5-9 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobani eylemlerine ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

 

Soruşturmayı, geçen gümlerde düğünü yapıldıktan sonra Saray’a giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret eden Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yürütüyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha