• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Babacan’dan Metin Gürcan açıklaması: ‘Zamanlaması gerçekten ilginç’

Babacan’dan Metin Gürcan açıklaması: ‘Zamanlaması gerçekten ilginç’
0 0

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Metin Gürcan'ın gözaltına alınmasına ilişkin "siyasi niyet varsa" yollarına devam ettikleri mesajını verdi.

26 Kasım 2021 Cuma 14:22

Askeri analist ve DEVA Partisi kurucusu Metin Gürcan, sabah erken saatlerde evine yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı. Gürcan, gözaltı gerekçesini ‘siyasi casusluk’ olarak duyurmuştu.

 

Konuya ilişkin DEVA Partisi’nden açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2020 yılındaki bir soruşturması kapsamında Gürcan’ın gözaltına alındığı bilgisini vererek, soruşturma kapsamında başka gözaltılar da olduğu bilgisini edindiklerini açıkladı.

 

‘TÜM DESTEĞİMİZLE SÜRECİ YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ’

 

Yeneroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle: “Kamuoyunun dikkatine! Partimizin kurucularından Metin Gürcan Bey’in ikametinde Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı üzerine bu sabah 05.00 sularında arama yapılmıştır. Arama kararına göre Metin Gürcan Bey Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın casusluk suçlaması ile ilgili 2020 yılındaki bir soruşturmaya dayanılarak gözaltına alınmıştır. Söz konusu soruşturma bağlamında başkalarının da gözaltına alındığı bilgisi vardır. Metin Bey şu anda sağlık kontrolünde. Tüm desteğimizle süreci yakinen takip ediyoruz. Avukat arkadaşlarımız emniyette, kendilerine gereken hukuki desteği vermekle birlikte soruşturma ile ilgili daha net bilgiler aldıktan sonra kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

 

 

BABACAN: EĞER ARKASINDA SİYASİ NİYET VARSA… 

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise gözaltıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2020 yılındaki bir soruşturmasına dayanarak bu işlemin yapıldığı bilgisini aldık. Hem ailesine hem kendisine desteğimiz devam ediyor. Şu anda elimizdeki bilgiler sınırlı, detaylı bilgiye sahip değiliz. Eğer bu işin arkasında bir siyasi niyet varsa siyasi motivasyonla yapılan bir işse; biz yolumuza devam ediyoruz. DEVA kadrolarını asla yıldıramazlar. Metin Gürcan Bey’in de sonuna kadar hukuki desteğimizle beraber yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

 

‘BUGÜN KAVALA DURUŞMASI VAR, ZAMANLAMASI GERÇEKTEN İLGİNÇ’ 

 

Babacan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dosyayı henüz bilmiyoruz, vakıf olmaya çalışıyoruz. Bugün de Kavala duruşması var, biliyorsunuz. Zamanlaması gerçekten ilginç, neden bugün acaba. Türkiye’de muhalefet dış politikayla ilgili pek konuşmazdı. Bizimle bu değişti. Biz yanlışlara işaret ediyoruz. Metin bey de dış politikayla ilgili en sivri dille konuşan bir arkadaşımız. Birilerinin canını sıkmış anlaşılan. Biliyorsunuz DEVA Partisi en çok takip edilen siyasi partilerden biri oldu.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha