• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bahçeli: Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok

Bahçeli: Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok
0 0

Partisinin grup toplantısında yerel seçimler için AKP ile ittifak yapmayacaklarını duyuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'da aday çıkaracaklarını açıkladı.

23 Ekim 2018 Salı 13:17

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında kullandığı "Herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır. 31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle gireceğiz" ifadesine açıklık getirdi. Bahçeli, "Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok" dedi.

 

A Haber'e konuşan Bahçeli, Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlerde İstanbul'da aday çıkaracaklarını duyurdu.

 

NE OLMUŞTU?

 

Devlet Bahçeli, AKP ile ittifak görüşmeleri yürüttükleri sırada gazetecilere yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulunmuştu. "İstanbul'da aday çıkarttık. Samimi konuşuyorum, İstanbul'da çıkarttığımız adayların geçmişte ne kadar oy aldıkları belli" ifadesini kullanan Bahçeli, sözlerine "Aday çıkartıp, belediye başkanlığını kazanamayacağınız yerde bir aday çıkarıp, 'Bizim de adayımız var' demenin bir manası var mı?" diye devam etmişti. Bahçeli, bu seçimde İstanbul'da aday çıkartmayacaklarını belirtmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha