• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Sedanur’un katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması

Bakanlık ‘Bulgu yok’ demişti: Sedanur’un katil zanlılarına ‘cinsel istismar’ suçlaması
0 0

Dokuz yaşındaki Sedanur Güzel’i tecavüz edip öldürdükleri öne sürülen üç kişi hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapsiyle 20 yıldan 48 yıla kadar değişen hapis istemiyle dava açıldı.

14 Aralık 2018 Cuma 17:27

Kars’ın Kağızman ilçesinde Paslı köyünde Handan ve Abdullah Güzel çiftinin üç çocuğundan en büyüğü Sedanur, 16 Eylül Pazar günü kaybolmuş, cansız bedeni bir hafta sonra yaşadığı köye bir kilometre uzaklıkta, kayalık ve çalılık alanda, taşlarla örtülü bir halde bulunmuştu.

 

Yayın yasağı getirilirken, İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ”Sedanur ile ilgili tecavüz bulgusuna dair herhangi bir bulgu yoktur” denmişti.

 

Kars savcılığının iddianamesindeyse şüpheliler E.B, A.B. ve H.U’nin çocuğu tecavüz edip öldürdüğü belirtildi.

 

Bu nedenle sanıkların ‘kasten öldürme’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle 20 yıldan 48 yıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırılması istendi.

 

Deliller komuşuyu gösterdi 

 

İHA’nın haberine göre, Adli Tıp’ın DNA soruşturması tamamlanarak soruşturma dosyasına girdi. Sedanur’un tırnak arasından alınan doku ile tutuklu zanlılardan E. B.’nin DNA örneklerinin eşleştiği belirlendi. E.B., Sedanur’un ailesinin komşuydu.

 

Tecavüz itirafı

 

Soruşturma dosyasında önemli bir itirafın olduğu da ortaya çıktı.

 

Tutuklu üç zanlıdan A.K, ifadesinde Sedanur’u diğer iki zanlıyla birlikte öldürdüklerini anlattı. Zanlının ifadesine göre Ertan B.’yle Sedanur’u dere yatağına götürürken diğer zanlı H.U ile karşılaştılar. H.U’ya da kendileriyle birlikte gelmelerini teklif ettiler. H.U. da onlarla birlikte gitti. Çocuğun bileklerini iple bağladılar ve cinsel saldırı sonrası da boğarak öldürdüler. Tutuklu diğer iki zanlı ise suçlamaları kabul etmedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha