• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Başkan 'salon parasını vereyim Kaboğlu konuşmasın' demiş!

Başkan 'salon parasını vereyim Kaboğlu konuşmasın' demiş!
0 0

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, Bursa Yıldırım Belediye Başkanı'nın, konuşma yapmak için kiraladığı salonun parasını ödeyip konuşma yapmaması ricasında bulunduğunu söyledi.

8 Kasım 2018 Perşembe 14:21

Gazeteduvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Kaboğlu'na, "Beni aday göstermezler. İsterseniz sizin yeni salonun parasını ben vereyim, ne olur, Barış Manço’da Kaboğlu konuşmasın" dediğini belirtti.

 

Kaboğlu, daha önce de konuşmasını iptal eden Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un gözyaşları içinde AKP'den istifa etmek zorunda kaldığını hatırlattı ve ekledi:

 

"Birkaç ay sonra ağlayarak görevden ayrılmasına sevinmedim. Yani kurtaramadı."

 

Habere göre, Bursa Artvin Çevre Platformu tarafından düzenlenen, “Cerattepe Biten Bir Dava Değildir” etkinliği kapsamında CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun, "Çöken Adalet ve Cerattepe" konulu bir konuşma yapması planlandı.

 

Konferans için de, Yıldırım Belediyesi'nin Barış Manço Toplantı Salonu ayarlandı ancak daha sonra gerekçe gösterilmeksizin rezervasyon iptal edildi. 

 

Konuyu, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen doktorların özel hastanelerde çalışmasını engelleyen yasa tasarısının tartışıldığı Sağlık Komisyonu'nda gündeme getiren Kaboğlu, "Bursa’da Yıldırım Belediye Başkanı’nın benim salonumu iptal etmesi… Demiş ki: Beni aday göstermezler. İsterseniz sizin yeni salonun parasını ben vereyim, ne olur, Barış Manço’da Kaboğlu konuşmasın" açıklaması yaptı.

 

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise bu sözlere itiraz etti ve "Aslı yoktur" ifadesini kullandı. 

 

Kaboğlu daha sonra söz alarak şunları söyledi:

 

"Kayseri Belediye Başkanı bir yıl önce özür dilemek için aradı çünkü kitap fuarına katılmama ‘hayır’ demişti. ‘Efendim, siyasal nedenlerle değil, salonumuz yok’ dedi. ‘Ama kitap standında bulunmak salonla ilgili değil ki’ dedim. Balıkesir Belediye Başkanı…

 

KHK listesinde adım yer aldıktan sonra Balıkesir’e gittim, 'Hocam, belediye salonunu iptal etti' dedi, alternatif yer bulmuş! Ama tabii ki birkaç ay sonra ağlayarak görevden ayrılmasına sevinmedim ben. Yani kurtaramadı. Ben kişisel şeylerle uğraşmıyorum, ilgilenmiyorum, bu oluyor maalesef ama buradaki sorun… Bu üç örneğe değinmemin nedeni şu: Hukuk eksikliği ortak nokta, yani hukuka saygı olayı."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha