• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Beyaz Saray: Brunson serbest bırakılsa bile vergiler indirilmeyecek

Beyaz Saray: Brunson serbest bırakılsa bile vergiler indirilmeyecek
0 0

Beyaz Saray'dan Türkiye'nin vergi kararına ilişkin açıklama yapıldı. Sözcü Sarah Sanders, "Türkiye’nin ek ithalat vergileri üzücü. Yanlış yönde atılmış bir adım. Bizimki ulusal güvenlik nedeniyle atılmış bir şey" dedi.

15 Ağustos 2018 Çarşamba 21:54

Beyaz Saray'dan Türkiye'nin vergi kararına ilişkin açıklama yapıldı.

 

Sözcü Sanders, Beyaz Saray'daki günlük basın brifinginde Türk-Amerikan ilişkilerindeki son gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Brunson'ın serbest kalması durumunda nasıl bir gelişmenin olabileceği şeklindeki bir soruya Sanders, şu cevabı verdi:

 

"Şu anda geçerli olan çelik vergisi, Papaz Brunson'ın serbest bırakılmasıyla kaldırılmaz. Çünkü bunlar ulusal güvenliğimizle ilgili. Ancak Brunson ve (ABD'nin gündeme getirdiği) diğer kişilerle ilgili Türkiye'ye getirilen yaptırımları o noktada gözden geçiririz."

 

Bir diğer soru üzerine Sanders, ABD'nin Türkiye'ye getirdiği ilave çelik ve alüminyum gümrük vergilerinin "ABD'nin ulusal güvenliğine" binaen getirildiğini, ancak Türkiye'nin ABD'ye karşı getirdiği son ilave gümrük vergilerinin ise "misilleme" olduğunu söyledi.

 

"Türkiye'nin son misilleme kararını desteklemiyoruz" diyen Sanders, Türkiye'nin getirdiği son gümrük vergilerinin kabul edilemez olduğunu ve yanlış istikamette atılmış bir adım olduğunu ifade etti.

 

Sanders ayrıca Türk ekonomisindeki son gelişmeleri yakından takip ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

KAYNAK: HABERTÜRK

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha