• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bilal Erdoğan'ın imam hatipten arkadaşının kazandığı 280 milyonluk ihaleyle ilgili paylaşıma erişim engeli getirildi

Bilal Erdoğan'ın imam hatipten arkadaşının kazandığı 280 milyonluk ihaleyle ilgili paylaşıma erişim engeli getirildi
0 0

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği, Bilal Erdoğan'ın imam hatip lisesinden arkadaşı Aykut Emrah Polat'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun düzenlediği ihaleyi 280 milyon TL'ye kazanmasına ilişkin habere erişim engeli getirdi.

12 Ağustos 2020 Çarşamba 10:42

TMSF'nin İstanbul Ataşehir'de sahip olduğu arsa üzerinde yapılacak "Ataşehir Modern Projesi A, B, C Blok konut, işyeri sosyal tesisler inşaatı” işini, 280 milyon TL'ye Bilal Erdoğan'ın imam hatipten arkadaşı İlkyapı İnşaat'ın sahibi Aykut Emrah Polat kazanmıştı.

 

Söz konusu ihaleyi kazanan Polat, aynı zamanda Bilal Erdoğan, amcası Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’le birlikte 2014 yılında Mehmet Gür’ün ortak olduğu bir şirket kurmuştu.

 

Bilal Erdoğan'ın talebini değerlendiren İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği kararında, "Dilekçe ve ekleri ile talebe konu yayınlar incelendiğinde; Talepte bulunan hakkında çoğunlukla galiz küfür
ve hakaretlerden oluşan düşünce ve eleştiri hürriyeti ile telifi kabil olmayan paylaşımları ve fotoğrafları yayınladıkları, bu şekilde talepte bulunanın kişilik haklarının ihlal edildiği anlaşıldığından talebin kabulüne karar vermek gerekmiştir" ifadelerine yer verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha