• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bilal Erdoğan'ın okul arkadaşı da olan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in büyükelçi olacağı iddiasına yalanlama geldi

Bilal Erdoğan'ın okul arkadaşı da olan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in büyükelçi olacağı iddiasına yalanlama geldi
0 0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'in Doha Büyükelçiliği'ne atandığına dair iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

12 Eylül 2019 Perşembe 12:57

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'undan, büyükelçi atamaları için sözlü tebligat geldiği, buna göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın okul arkadaşı da olan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Doha Büyükelçisi olacağı ileri sürüldü. Ancak ilerleyen saatlerde söz konusu iddiayla ilgili Dışişleri Bakanı'ndan açıklama geldi. Çavuşoğlu, "TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Doha Büyükelçiliği'ne atandığı iddiası doğru değil" dedi.

 

Öte yandan Hürriyet'ten Uğur Ergan, bazı atamaların şunlar olduğunu belirtmişti:

 

Togan Oral- Aşkabat, Aylin Sekizkök- Sofya, Hasan Sekizkök-Üsküp, Mustafa Özcan-Minsk, Hasan Ulusoy-Brüksel, Demet Şekercioğlu- Kolombo, Mahinur Özdemir- Cezayir, Haldun Tekneci-Hanoi, Fatma Pihava Ünlü- San Jose, Orhan Işık-Laos, Kaya Bakkalbaşı- Madagaskar, Gülcan Akoğuz- Santiago, İnan Özyıldız- Tallin, Mustafa Osman Turan- Bangladeş, İsmail Aramaz- Amman, Erkan Aytun-Guetamala, Yeşim Kebapçıoğlu-Santa Domingo.

 

İbrahim Eren kimdir?

 

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan İbrahim Eren, teknoloji ve medya alanında farklı şirket ve kurumlarda üst düzey görevlerde bulundu. Londra’da bulunan University of Westminster’dan medya yöneticiliği alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Eren, Türkiye’nin önde gelen kanallarından ATV ‘ de 3 yıl boyunca genel müdür yardımcılığı yaptı. 2013 yılından beri Türkiye Radyo -Televizyon (TRT) kurumunda genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu.

 

TRT'de, TRT 1 ve TRT World’ ün de içinde olduğu 11 kanaldan sorumlu olan İbrahim Eren, Türk Telekom AŞ.'de yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra TİAK yönetim kurulu başkanlığı ve International Emmy direktörlüğü görevlerini yürütmekte. İbrahim Eren evli ve 3 çocuk babası.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha