• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

'Bir ihbarcı' ifade verdi, Dersimli sanatçı Yılmaz Çelik tutuklandı

 'Bir ihbarcı' ifade verdi, Dersimli sanatçı Yılmaz Çelik tutuklandı
0 0

Türkiye'de son yıllarda muhalif kesimlere yönelik başlatılan yargı baskısı, tutukluma furyası giderek yayılıyor. Bu kez bir sanatçı tutuklandı.

10 Aralık 2019 Salı 16:30

Dersim’de düzenlediği konser sonrası hakkında yürütülen “terör” soruşturması kapmasında gözaltına alınan sanatçı Yılmaz Çelik, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Çelik'in tutuklanmasına Dersimli sanatçı Ferhat Tunç tepki gösterdi. Tanınmış sanatçı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Önce Şenol Akdağ ve bugün Yılmaz Çelik, sözde bir ihbarcının ifadesi öne sürülerek, ‘örgüt üyeliği'nden tutuklandı. Tarihine, doğasına ve diline sahip çıkan Dersimli sanatçılara gözdağı operasyonu gibi görünüyor! "Bir gizli tanık" ifadesiyle hayatınızı mahvederiz"mesajı veriliyor" ifadesini kullandı. 

 

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında yürütülen “terör” soruşturması kapmasında 8 Aralık akşamı Dersim’de konser sonrası gözaltına alınan Kürt sanatçı Yılmaz Çelik, Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından bugün mahkemeye çıkarıldı.

 

“Örgüt propagandası” ve “örgüt üyeliği” iddiasıyla hakim karşısına çıkan Çelik, tutuklanarak Elazığ Cezaevi’ne gönderildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha