• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bir 'Jet Fadıl mağduru' açtığı davayı üç yıl sonra kazandı

Bir 'Jet Fadıl mağduru' açtığı davayı üç yıl sonra kazandı
0 0

Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesinden devre mülk satın alarak dolandırılan Jet Fadıl mağdurlarından Olcay Uzun, ödediği paranın iadesi için açtığı davayı 3 yıl sonra sonra kazandı.

18 Kasım 2019 Pazartesi 09:15

Mahkeme davacının ödediği 120 bin 995 liranın yasal faiziyle beraber geri ödenmesine karar verdi. Ancak mahkeme diğer davalılar yönünden ise husumet yokluğu nedeniyle reddetti.

 

2011 ve 2013 yılında Jet Fadıl’ın Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesinden 4 adet devre mülk satın alan Uzun, toplamda 127 bin 813 TL ödeme yaptı. Ancak Caprice gold şirketi sözleşmede yer alan yükümlülükleri yerine getirmedi. Bunun üzerine Uzun avukatı aracılığıyla Fadıl Akgündüz, Mehmet Salih Obut, Avniye Obut, İbrahim Obut ve Caprice Gold şirketine dava açtı. 

 

Uzun’un avukatı Acun Papakçı’nın verdiği dava dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

 

“Kamuoyunda Ahmet Mahmut Ünlü (Cüppeli Ahmet Hoca) ile sohbetler yapılarak devre mülk gelirinin helal olduğuna dair fetva alınmıştır. Yine kamuoyunda tanınan sporculardan Tanju Çolak devre mülk satış sorumlusu olarak işe alınmış, eski milli sporcu Alpay Özalan ile reklam yapılmıştır. Dolayısıyla bir hukuki ilişkiden çok, bilinçli hareket edilerek böylece yatırımcıların dolandırılması söz konusudur.” 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha