• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bir öğretim görevlisi ilanında daha dikkati çeken 'özel' şartlar: Güney-Doğu Türk Lehçeleri: "Modern Özbek şiirinde dil-üslup çalışması olmak"

Bir öğretim görevlisi ilanında daha dikkati çeken 'özel' şartlar: Güney-Doğu Türk Lehçeleri:
0 0

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, 27 öğretim görevlisi almak için ilan verdi. İlandaki kişilere özel şartlar dikkatleri çekti.

27 Eylül 2020 Pazar 10:06

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, işte bazı bölümler için aranan şartlar şöyle:

 

Güney-Doğu Türk Lehçeleri: Modern Özbek şiirinde dil-üslup çalışması olmak.

 

Gazetecilik: Risk haberciliği çalışması bulunan…

 

İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü: İslam Tarihi alanında doçent unvanı almış olmak, Hz. Ömer dönemi imar, yargı ve yönetim konularında çalışmaları olmak.

 

Adalet Yönetimi: Mekansal ekonometri ile ilgili doktora yapmış olmak, çok değişkenli istatistiksel analiz konusunda çalışmaları olmak.

 

İktisat: Uluslararası iktisat, ekonomik entegrasyonlar, rekabet gücü, endüstri 4.0 ve WTO- Ticaret kolaylaştırma anlaşması konularında çalışmaları olmak.

 

Tarih: Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında doçent unvanına sahip olmak, Türk-Arap ilişkileri, Osmanlı istihbaratı ve propaganda faaliyetleri üzerine çalışmaları olmak.

 

YÖK Başkanı üniversitelere yazı göndermiş, ilanlar konusunda uyarıda bulunmuştu

 

Bir süredir kamuoyunun da günemine gelen 'adrese teslim kadro' ilanlarının ardından YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelere bir yazı göndererek, “Öğretim üyesi kadro ilanlarında bilimsel, objektif ve denetlenebilir nitelikte olmayan kişiye özgü, adayı tanımlayan şartlarda yer verilmemesi yönünde titizlik gösterilmesi gerekiyor” demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha