• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilere polis müdahalesi

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencilere polis müdahalesi
0 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mehmed Özkan'ı atamasının ardından "Üniversitede kayyım rektör istemiyoruz" diyerek yürüyüşe geçen üniversitelilere polis müdahale etti. 2 öğrenci gözaltına alındı.

14 Kasım 2016 Pazartesi 15:07

Boğaziçi Üniversitesi'nde yüzde 86 oy ile seçilen ancak demokrasiyi ağzından düşürmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçmediği Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, “Akademik hayatımı noktalıyorum” diyerek bir veda mesajı yayımlamıştı.

Erdoğan tarafından atanan rektörü kabul etmeyen ve demokrasiye sahip çıkmak isteyen yüzlerce öğrenci Boğaziçi Üniverisitesi Rektörlüğü önünde toplanarak protesto gösterisi düzenledi. "Üniversitede kayyım rektör istemiyoruz" diyerek yürüyüşe geçen üniversitelilerin önünü çevik kuvvet polisi kesti. Üniversitenin önünde bir de TOMA bekletildi. Yürükmekte ısrar eden öğrencilere polis müdahale etti. 2 öğrenci darp edilere gözaltına alındı. Polis müdahalesinin ardından öğrenciler eylemlerine üniversite içerisinde devam etti. Gözaltına alınan öğrencilerin daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. 

[Haber görseli]

Öğrenciler; "Seçilmiş rektörümüz yerine kayyum gibi atanan rektörü kabul etmiyoruz! Rektörlük önünde oturma eylemine başlıyoruz! Kayyum rektör istemiyoruz! Buradayız hep buradayız! "KHK'lara ve atanan kayyum rektöre karşı direnmeye devam edeceğiz." diyerek protestoyu sosyal medyaya da taşıdı.

[Haber görseli]

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha