• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bolu Valisi Ümit: Pozitif vakalar böyle artarsa yataklarımız yeterli gelmeyebilir

Bolu Valisi Ümit: Pozitif vakalar böyle artarsa yataklarımız yeterli gelmeyebilir
0 0

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte her gün pozitif vakaların çıktığını belirterek, “Bu pozitif vakalar böyle artmaya devam ederse yataklarımız yeterli gelmeyebilir” dedi.

1 Ekim 2020 Perşembe 18:01

Kentte 116 kişi hakkında koronavirüs önlemleri kapsamında suç duyurusunda bulunulduğunu ifade eden Ümit, 2 bin 729 kişiye 2 milyon 456 bin TL para cezası kesildiğini açıkladı.

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde koronavirüs denetimlerine katıldı.

 

Ümit, koronavirüs önlemleri kapsamında il genelinde 116 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Yurtlarda şu an 21 kişi kalıyor. Yurtlarda kalanlar grup grup. Bir kısmı izolasyona tabi olduğunu bildiği dışarıya çıkmış ve yakalanmış kişiler. Bir kısmı da izole olduğunu biliyor ama izole olacak yeri yok, onları da alıyoruz" diye konuştu.

 

"Hastaları yatıracak yatağımız var. Her gün pozitif vakalar da var. Bu pozitif vakalar böyle artmaya devam ederse yataklarımız yeterli gelmeyebilir. Şu an yatak sorunumuz yok ama yarın olmayacak diye bir konu söz konusu değil. Biz ne yapıp edip salgının önüne geçmemiz lazım. Tedbirlere ve kurallara uymamız lazım."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha