• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Borç batağındaki MHP’li belediye 3 milyonluk tekne aldı

Borç batağındaki MHP’li belediye 3 milyonluk tekne aldı
0 0

Türkiye salgın ile mücadele ederken 120 milyon 235 bin 624 lira borcu bulunan MHP’li Akçakoca Belediyesi, 3 milyon 150 bin liraya çift gövdeli katamaran gezi teknesi satın aldı.

2 Haziran 2020 Salı 14:00

Ekonomik kriz içerisinde olan Türkiye’yi koronavirüsün de etkisiyle zor günler bekliyor. Yüksek işsizlik rakamlarının beklendiği, gelir seviyesinin düştüğü bir süreçte kamu kurum ve kuruluşları da masraflarını azaltmaya çalışıyor. Ancak AKP’nin Cumhur İttifakı ortağı MHP’li Akçakoca Belediyesi borç içerisindeyken 3 miyonluk gezi teknesi satın aldı.

 

AKP, CHP ve İYİ Partili üyelerin aleyhte oy vermesine rağmen, çoğunluğa sahip olan MHP'li üyeler tekne alımına olumlu oy kullandı.

 

Belediye, “İlçeye gelen iş insanları ile turistler ve yöre halkının doğal ve tarihi güzelliklerden faydalanmaları'' gerekçesiyle 400 kişilik gezi teknesi ihalesine çıktı.

 

Teknenin ihalesi, yasadaki “Afet ve deprem gibi acil durum'' maddesine dayanılarak pazarlık usulü ile yapıldı. 30 Nisan'da ihale yapıldı. 21 Mayıs günü de teknenin alım sözleşmesi imzalandı. Tekne ihalesini İçöz Yatçılık firması aldı.

 

Üç katlı, 400 kişi kapasiteli, 24 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde olan teknenin yüzer restoran olarak da hizmet vereceği öğrenildi. Deniz turlarının yanı sıra teknede düğün-nişan da yapılacak.

 

31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde AKP'den MHP'ye geçen Akçakoca Belediyesi'nin yeni başkanı Okan Yanmaz göreve geldikten hemen sonra, AKP'li başkan Cüneyt Yemenici'den kalan borçları ilçeye astırdığı afiş ile açıklamıştı. Afişte, belediyenin 120 milyon 235 bin 624 lira 49 kuruş borcu olduğu belirtilmişti.

 

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz göreve geldiğinde “Gezi teknesi olmayan şehirde turizm mi olur” demişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha