• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bülent Arınç: İletişim kazaları sonucu kamuoyunda sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına yöneltilen eleştiriler artmıştır

Bülent Arınç: İletişim kazaları sonucu kamuoyunda sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına yöneltilen eleştiriler artmıştır
0 0

22. Dönem TBMM Başkanı ve eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, yaptığı yazılı açıklamayla 30'u aşkın ilde çıkan eden orman yangınlarına ilişkin önerilerini ve eleştirilerini paylaştı.

4 Ağustos 2021 Çarşamba 14:42

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç orman yangınlarıyla mücadele sürecine ilişkin olarak, "Yetkililerin birbiriyle çelişen beyanları, yangınların söndürülmesinde kullanılacak uçak ve benzeri envanter üzerine  tartışmalar, sorumsuz belediye başkanının  şuursuz ifadeleri ve halkın endişesinin giderilememesi, afet ile mücadelenin iletişimi boyutunda zayıf kalındığını göstermektedir.  İçinde bulunduğumuz hassas süreç içerisinde yapılan bu gibi münferit hataların ise siyaset kurumu ve yangından zarar gören vatandaşlarımız arasındaki gönül bağına halel getirdiği aşikârdır." eleştirisini yaptı. 

 

Arınç yazılı açıklamasında, "Tüm bu iletişim kazaları sonucu kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına yönetilen eleştiriler artmıştır." düşüncesini dile getirdi.

 

Arınç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirmesi gerektiğini savundu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha