• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bülent Arınç'ın damadının, Gülen cemaati sorşturmasından beraat etmesine MHP'den tepki: "Gemisini yürütene eskiden kaptan derlerdi"

Bülent Arınç'ın damadının, Gülen cemaati sorşturmasından beraat etmesine MHP'den tepki: 
0 0

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in Gülen cemaati sorşturmasından beraat etmesine MHP'den tepki geldi.

19 Ekim 2019 Cumartesi 17:32

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, ''Gemisini yürütene eskiden kaptan derlerdi... Şimdi ne diyorlar bilmem'' dedi.

 

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, MHP'li Hidayet Vahapoğlu, sosyal medya hesabından, ”Bay Arınç’ın damadı FETÖ yargılamasından beraat etmiş…..Gemisini yürütene eskiden kaptan derlerdi… Şimdi ne diyorlar bilmem” paylaşımı yaptı.

 

Hidayet Vahaoğlu’na çok sayıda destek mesajı gelirken, bir kullanıcı da, ”FETÖ borsasından yararlanmış olsa gerek. İstediği kadar beraat etsin, milletin gözünde yine FETÖ olarak kalacaktır” diye yazdı.

 

 

 

Eski AKP milletvekili Metiner: Birileri araya girdiyse.

 

Eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner de, damat Ekrem Yeter’in beraat etmesine tepki göstererek şu açıklamayı yaptı:

 

”’FETÖ konusunda duyarlı olanlar infial içinde. Madem FETÖ'cü değildi, neye dayanılarak hakkında dava açıldı ? Delil olmadan işlem yapıldıysa yargımız adına üzülürüm. Birileri araya girdiği için beraat verildiyse, bin kat daha üzülürüm. Bu tür tuhaf ve üzücü davranışlardan sadece yargı sistemimiz değil, partimiz de zarar görür.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha