• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cansız bedenin polis aracıyla sürüklenme videosu da ortaya çıktı

Cansız bedenin polis aracıyla sürüklenme videosu da ortaya çıktı
0 0

Şırnak'ta Hacı Lokman Birlik olduğu iddia edlien kişinin Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği anların görüntüleri de ortaya çıktı.

23 Ekim 2015 Cuma 11:02
Olaya ait olduğu iddia edilen görüntülerde araç içerisindekilerin cansız bedene ağır küfürler ettikleri  görülüyor.


Sabah gazetesi, cesedin bomba tuzağına karşı birkaç metre sürüklendiğini, bunun rutin bir uygulama olduğunu belirtmişti. Ancak ortaya çıkan görüntülerde cesedin sürüklenerek caddelerde uzun süre dolaştırıldığı görülüyor. Görüntülerin, cesedi sürükleyen araç içinden çekildiği anlaşılıyor.

Görüntüler küfür ve şiddet içermektedir:

DEMİRTAŞ PAYLAŞMIŞTI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hacı Lokman Birlik'e ait olduğu belirtilen ve sürüklendiği anda çekilen bir fotoğrafı Twitter hesabından paylaşarak "Bu fotoğrafa iyi bakın. Önceki gün Şırnak'ta çekildi. Kimse unutmasın, biz unutmayacağız çünkü" diye yazmıştı.

Söz konusu fotoğrafın paylaşılmasının ardından  hükümetin medyadaki seslerinden Sabah gazetesi "cesedin yerde sürüklendiğini" doğruladı ve bomba tuzağına karşı "rutin bir uygulama" olduğunu belirti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

İçişleri Bakanlığı da zırhlı araca bağlanan ve iple sürüklenen kişiyle ilgili açıklama yaptı. Olayla ilgili soruşturulma başlatıldığını duyuran bakanlık,"Sosyal medyaya yansıyan ve Şırnak'ta yaşandığı iddia edilen hadiseyle ilgili soruşturma açılmıştır. İddialar tüm boyutlarıyla araştırılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Terörle mücadelemiz hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde kararlılıkla sürdürülecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasında bulundu.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha