• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP Gençlik kolları: Kayyım kararını tanımıyoruz

CHP Gençlik kolları: Kayyım kararını tanımıyoruz
0 0

CHP Gençlik Kolları belediye başkanlarının görevden alınmasını 'halkın iradesine yapılan bir darbe' olarak tanımlayarak tepki gösterdi.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:59

CHP Gençlik Kolları da Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye başkanlarının görevden alınmasını 'halkın iradesine yapılan bir darbe' olarak tanımlayarak tepki gösterdi ve Twitter'dan yapılan açıklamayla kararı tanımadıklarını yazdı.

 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz imzasıyla yayınlanan açıklamada, "19 Ağustos 2019 sabahı Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine AKP iktidarı tarafından "kayyum" adı altında yapılan bu darbeyi kınamakla yetinmiyor; bu kararı tanımıyoruz.

 

31 Mart seçimlerine girmesinde hiçbir sakınca bulunmayan, ancak 4 ay sonunda bir anda "terörize" edilen bu yönetimlerin, halkın iradesiyle seçildiğini iktidara bir kez daha hatırlatmakisteriz. Hepimizle eşit yurttaşlığa sahip olan Van, Diyarbakır ve Mardin halkının ve iradesinin daima yanında olacağız.

 

6 Mayıs'ta İstanbul'da yaptıkları sandık darbesinden ders çıkarmayan AKP iktidarı bilmelidir ki 23 Haziran için verdiğimiz mücadele yarım kalmamıştır.

 

İsraf yolsuzluk ve kent ihaneti üzerine kurulu kayyumculuk siyasetinin karşısında; barışın eşitliğin ve katılımcı yurttaşlığın kentlerini birlikte kuracağız.

 

Dayanışma ve kardeşlikle." dendi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha