• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP Grup Başkanvekili Özel: HDP'ye yönelik operasyon sindirme ve gündem değiştirme amaçlı

CHP Grup Başkanvekili Özel: HDP'ye yönelik operasyon sindirme ve gündem değiştirme amaçlı
0 0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

25 Eylül 2020 Cuma 17:15

HDP’li siyasetçilere yönelik operasyonların iktidar tarafından "gündem değiştirmek" adına yapıldığını ifade eden Özel, “6-8 Ekim olaylarının üzerinden altı yıl geçti. Hangi yeni delil var bilmek isteriz” dedi.

 

Özel ‘in konuya ilişkin açıklamalarının satır başları şöyle:

 

"Bugün Ayhan Bilgen’i 6-8 Ekim olaylarında MYK üyesi olduğu için gözaltına alıyorlar. Sebep? Çünkü Kars’ın seçilmiş belediye başkanı ve HDP’nin elinde kalmış son il belediye başkanı. 'Eski görüntüler televizyonlarda dönebilir ve ekonomideki bu çöküş konuşulmayabilir ve yeniden Türkiye başka bir gündemin, AKP ve MHP için, kendileri için elverişli bir gündemin içerisine çekilebilir' diye düşünüyorlar."

 

 

"Ayhan Bilgen bir ilin belediye başkanı. Savcı Bey telefon açsa, 'Ayhan Bey ifadenize ihtiyacımız var' dese bırakıp gidecek değil herhalde belediyeyi. Kaçıp giderse işinize gelir, yerine valiyi koyarsınız. Ama Ayhan Bilgen’i yaka paça evinden gözaltına alarak götürüyorlar ve o görüntüleri servis ediyorlar."

 

"Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye Özel Temsilcisi, Türkiye’nin de yakından tanıdığı James Jeffrey, Suriye’de Türkiye’nin terör örgütlerine müdahale etmeyeceği garantisini verdi. Bu garantiyi bizim adımıza Jeffrey nasıl veriyor? Sonra altı yıl önceki bir mesele üzerinden bir algı operasyonu ve sindirme operasyonu yapıyorlar. Bunu vatandaşlarımızın değerlendirmelerine ve vicdanlarına havale ediyoruz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha