• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP ile İYİ Parti'den ittifak anlaşması: İstanbul, İzmir ve Ankara adayları CHP'li olacak

CHP ile İYİ Parti'den ittifak anlaşması: İstanbul, İzmir ve Ankara adayları CHP'li olacak
0 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde üç büyük kentte adayların CHP'den olması üzerine anlaşma sağladığı aktarıldı.

12 Aralık 2018 Çarşamba 22:25

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmelerinde uzlaşma çıktı. Buna göre, Ankara, İstanbul ve İzmir adayı CHP'li olacak.

 

İttifak görüşmeleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu akşam CHP Genel Merkezi'nde saat 20.00'de bir araya gelmesi bekleniyor.

 

Kulis bilgilerine göre, İstanbul Ankara ve İzmir'de adayların CHP'li olacağı belirtilirken, Ordu, Samsun, Trabzon, Manisa, Denizli ve Balıkesir'de ise CHP'nin aday çıkarmayarak İYİ Parti'yi destekleyeceği belirtiliyor.

 

CHP'NİN, BALIKESİR ADAYINI ÇEKMESİ BEKLENİYOR

 

Öte yandan Balıkesir'de İYİ Parti'nin adayının desteklenmesi kararı sonrası CHP, Balıkesir'de Ahmet Akın'ın adaylığını geri çekeceği tahmin ediliyor.

 

Gün içinde iki siyasi parti kaynaklarından ittifakın bittiği açıklaması yapılmıştı ancak son anda yapılan telefon trafiğiyle İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın saat 15.30 civarında CHP Genel Merkezi'ne gitmişti. Bu gelişmenin ardından CHP heyeti de İYİ Parti'ye bir ziyaret gerçekleştirerek, İYİ Parti Genel Merkezine gitmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha