• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP'li Başarır: Ordumla ilgili söylemlerim çok net; bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah'a havale ediyorum

CHP'li Başarır: Ordumla ilgili söylemlerim çok net; bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah'a havale ediyorum
0 0

Katıldığı televizyon programındaki Türk ordusuna yönelik sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TBMM'de partisinin grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

1 Aralık 2020 Salı 16:17

Başarır, programda söylediği sözlerin hatırlatılması üzerine, "Söylenecek her şey söylendi. Parti sözcümüz her şeyi söyledi. Ben de her şeyi söyledim. Sosyal medya hesabımdan da paylaştım. Söyleyecek hiçbir sözüm yok. Benim ordumla ilgili, Mehmetçikle ilgili söylemlerim televizyonda çok net. Sadece bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah'a havale ediyorum" dedi.

 

Başarır, HaberTürk kanalındaki bir tartışma programında konuşan Başarır "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış" demiş ve eklemişti:

 

"Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış. Birileri mandacı oluyor."

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatılmıştı.

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili sözlerine ilişkin, "Sayın Başarır, neyi kastettiğini katıldığı programda defalarca açıkladı. Bizim kimseden ne milliyetçilik ne de ordumuza sahip çıkma dersi almaya ihtiyacımız yoktur" demişti.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli ise CHP'li milletvekilinin sözleriyle ilgili, "Bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir" sözlerini kullandı ve CHP'nin bir "milli güvenlik sorunu haline dönüştüğünü" ileri sürdü.

 

Geçtiğimiz hafta Türkiye ile Katar arasında 10 başlıkta anlaşma imzalanması eleştirilerin odağına yerleşmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha