• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP’li Mahmut Tanal’ın aracına saldırı

CHP’li Mahmut Tanal’ın aracına saldırı
0 0

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın arabası saldırıya uğradı.

8 Eylül 2017 Cuma 18:23

AKP’ye yakın medya kuruluşları tarafından hedef haline getirilen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın arabası saldırıya uğradı. Arabasının camı kırılan Tanal, “30 Ağustos’tan bu yana Twitter’da küfürlü hakaretlere uğrayıp, hedef gösterilip üzerine sokak lambalarının kesik olduğu anlarda arabamın camının kırılması tesadüf olamaz” açıklamasını yaptı.

 

‘Günlerdir tehdit ve hakaretlere maruz kalıyorum’

 

Ekran görüntüleri ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunan Tanal, şunları söyledi:

 

“Hiç kimseye hakaret amacı içermeyen sadece Twitter hesabımdan paylaştığım için kısa ve öz yazmak zorunda olduğum bir mesaj sonrası günlerdir sosyal medyada Aktroller tarafından hedef gösteriliyor, küfürlere maruz kalıyorum. Edindiğim bilgilere göre Antalya’nın Finike İlçesi’nde Trafik Polisi olduğu iddia edilen M.A isimli şahıs bana ağza dahi alınmayacak küfürler ediyor. Kamu görevini şerefiyle ve onuruyla ifa eden emniyet mensuplarımızı tenzih ederek söylüyorum. Kendisinin ek göstergeleri ile ilgili ısrarımı, Meclis çalışmalarımı bilmeden, bu ülkede kendisi için didinen belki de tek kişiyim ama bana hakaret edip kendini tatmin ediyor.”

 

Tanal, yaşadoğı olayı şöyle anlattı:

 

“Saldırının bir gün öncesi arabayı evime park ettiğim esnada sokakta elektrikler kesikti. Sokakta elektrikler kesik diye gerekli yerlere de şikâyet kaydı oluşturdum. Sonrasında akşam kapımın önüne bıraktığım aracımı ertesi gün öğlen camı kırılmış şekilde buldum.  Başta hırsızlık olduğunu düşündüm. Ancak polis olay mahalline geldikten sonra, arabada bulunan özel eşyalarıma hiç dokunulmadığı karıştırılmadığı, yerinden oynatılmadığı, ikinci cep telefonumun dahi alınmadığı tespit etti. Bu bir hırsızlık vakası olamaz. Saldırının günlerdir maruz kaldığım tehdit ve hakaretler ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sokak lambaları tesadüfen mi kesikti, Cumhurbaşkanına bir kilometreden az uzaklıkta bir mevkide oturuyorum. Bu konunun aydınlatılmasını istiyorum. Bu saldırı Cumhurbaşkanına da olabilirdi.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha