• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP’li Özel: Ne yaptıysak Kemal Bey’in talimatıyla yaptık

CHP’li Özel: Ne yaptıysak Kemal Bey’in talimatıyla yaptık
0 0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “Kaçtı” iddialarına yanıt verdi.

16 Temmuz 2017 Pazar 13:04

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için 15 Temmuz’da kaçtığını ileri süren ifadelerine yanıt verdi.

 

Erdoğan’ın bu sözleriyle Kılıçdaroğlu’na iftira attığını savunan CHP’li Özel, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “RTE 15 Temmuz için Kılıçdaroğlu’na iftira atıp o gece Meclis’teki CHP’lileri övüyor. Bilsin: Ne yaptıysak Kemal Bey’in talimatıyla yaptık” diye yazdı.

 

Erdoğan ne demişti?

 

Erdoğan, darbe girişiminin yıldönümünde Kılıçdaroğlu hakkında şunları söylemişti:

 

“O gece 23.15’te havalimanına iniyor. Tanklar önünde. Önce korkuyor. Bekliyorlar, görüşüyorlar. Görüşmeden sonra tankların koruması altında bu zat oradan çıkıp Bakırköy Belediyesi’ne gidiyor. Yenikapı buluşmasına bilseydim davet etmezdim. Yenikapı ruhundan da hiçbir şey alamamış ki, kontrollü darbe dedi. Bu 250 şehidimize saygısızlıktır. İki bin 193 gazimize saygısızlıktır, hakarettir. Bu millete saygısızlıktır, hakarettir.”

 

Cumhurbaşkanı, o gece Meclis’te olan CHP’li vekiller içinse şu ifadeleri kullanmıştı:

 

“Meclis’te aslanlar gibi darbecilere karşı duran, gerçekten de ülkesinin, milletinin, demokrasinin safında yer alan CHP’lileri tenzih ederek söylüyorum. 15 Temmuz kontrollü bir darbe değildir ama CHP’nin başındaki bu zat kesinlikle kontrollü bir şekilde oraya getirilmiştir.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha