• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP’li Ünsal’dan bilim kuruluna: İstifa etsinler, kararları siyaset veriyor

CHP’li Ünsal’dan bilim kuruluna: İstifa etsinler, kararları siyaset veriyor
0 0

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin istifa etmesi gerektiğini, kararları siyasetin verdiğini savundu.

26 Kasım 2020 Perşembe 16:49

AA’nın haberine göre Ünsal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Ankara Mezarlıklar Müdürlüğü verilerine göre, şehirde mart ve nisan aylarında bir önceki yılın aynı dönemine göre defnedilenlerin sayısının 400 fazla olduğunu söyledi.

 

Ankara’da temmuzda 2 bin 789, ağustosta 3 bin 341, eylül ayında 4 bin 69, ekimde 3 bin 716 kişinin defnedildiğini dile getiren Ünsal, ‘iktidarın milleti kandırdığını’ ileri sürdü.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, dün verileri açıklarken vaka sayısını da açıklamak zorunda kaldığını ve durumun vahametinin ortaya çıktığını savunan Ünsal, verilere göre Türkiye’nin dünyada üçüncü sıraya yükseldiğini anımsattı.

 

‘Tek solladığımız alan vaka sayısı’

 

300 milyon nüfuslu ABD’nin birinci, 1.3 milyar nüfusa sahip Hindistan’ın ikinci sırada yer aldığını belirten Ünsal, “83 milyon nüfuslu Türkiye pandemide üçüncü sırada. Avrupa’daysa herkesi solladık. Bir tek solladığımız alan sağlıkta vaka sayısı. Açıklanan sayı 28 bin 351” dedi.

 

Kurul kararlarını da eleştiren Ünsal şunları söyledi: “Bilim Kurulu istifa etmeli, hekimlik onurunu yerle bir ettiler. Kararları siyaset veriyor. Ülkemizde yaşananların tek sorumlusu iktidar. Siyasi iktidardan kurtulmadıkça bu ülke de kurtulamaz, vatandaşları da refaha eremez.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha