• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

CHP’liler 15 Temmuz'da hayatını kaybeden ve yaralananlar için toplanan 397 milyon lira için yasa teklifi verdi

CHP’liler 15 Temmuz'da hayatını kaybeden ve yaralananlar için toplanan 397 milyon lira için yasa teklifi verdi
0 0

CHP, 15 Temmuz'da hayatını kaybeden ve yaralananlar ile Beşiktaş saldırısı mağdurları için toplanan 397.2 milyon lira tutarındaki bağışların, hayatını kaybedenlerin yakınları ve gazilere dağıtılması için kanun teklifi verdi.

21 Ocak 2020 Salı 10:32

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından hazırlanan yasa teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Teklifin gerekçesinde bağışların yaklaşık 3.5 yıldır mağdurlara verilmediği vurgulandı ve “Şehit yakınları ve gaziler için devlete emanet edilen bağışlar ile bu paradan sağlanan nema miktarının hak edenlere verilmemesi, bu paranın fon olarak kullanıldığı tespitlerini haklı çıkarmaktadır'' denildi ve şu görüşlere yer verildi:

 

“Yaklaşık 3 yıllık sürede kendileri için yapılan bağışlardan bir kuruş dahi destek alamayan şehit yakınları ve gaziler, büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bir vatandaşın ‘Şehit babasından satılık ev' şeklinde verdiği ilan da bu hukuksuzluğun kanıtıdır. Gazi Meclis, şehit yakınları ve gazilerin yanında olmalı, milletin emanetinin mağdurlara ulaştırılmasını sağlamalıdır. Bu görev TBMM'nin 15 Temmuz'da canı pahasına darbeye direnen millete olan borcudur.''

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha