• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cinsel istismar suçundan 62 yıl ceza alan 'şeyh' hakkında bir istismar davası daha: 'Kendisini taciz ettirdi'

Cinsel istismar suçundan 62 yıl ceza alan 'şeyh' hakkında bir istismar davası daha: 'Kendisini taciz ettirdi'
0 0

Konya'da kendisini şeyh olarak tanıtıp 5 erkeğe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada 62 yıl hapis cezasına çarptırılan Süleyman Işık hakkında, istismar suçlamasıyla yeni bir dava açıldı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 16:44

Işık'tan davacı olan H.B. ifadesinde, "Arka odada yalnızdık. Süleyman Işık bana bir şey yapmadı ama kendisini taciz ettirdi" dedi.

 

Konya'da Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) yapılan şikayetle gözaltına alınan Süleyman Işık, kendisini 'sözde halife' olarak tanıttığı 17 ile 22 yaşlarında 5 erkeğe 'cinsel istismarda bulunduğu' iddiasıyla tutuklandı. Işık'ın tutuklanmasından sonra bir kişi daha cinsel istismara uğradığını iddia ederek şikayetçi olunca iki dosya birleştirildi.

 

DHA'nın haberine göre, Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada suçlamaları kabul etmeyen Süleyman Işık, kendisine iftira atıldığını ileri sürerek şunları söyledi:

 

"İftira ateşten bir gömlektir. Bu gömlek bana giydirilmeye çalışılmıştır. Hakkımda ifade veren kardeşlerimin iddialarını kabul etmiyorum. 10 aydır cezaevindeyim. Eşim rahatsız o nedenle benim bakımıma ihtiyacı var. Vereceğiniz karara saygılıyım. Mahkemenizin en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Hakkımdaki iddiaların haram olduğunu biliyorum. Onlara haram olduğunu söylemiştim. Beraatımı talep ediyorum" dedi.

 

MÜSTEHCENLİK SUÇUNDAN DA CEZA ALDI

 

Mahkeme heyeti, cinsel saldırıya uğradığını ileri süren mağdurlardan birinin şikayetinden vazgeçtiğini bildirerek, Işık'ı 5 kişiye yönelik 'cinsel istismar' suçundan 61 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Işık, el konulan bilgisayarında bulunan görüntülerle ilgili olarak da 'müstehcenlik' suçundan 1 yıl hapis ve 100 TL adli para cezasına çarptırıldı.

 

Işık'a mağdurlardan birine cinsel istismarda bulunurken yardımcı olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Murat Karabayrak ise 'cinsel istismara yardım etmek' suçundan 5 yıl hapis cezası aldı.

 

'İSTİSMARA ZORLADI' İDDİASI

 

Süleyman Işık hakkında 'cinsel istismar' suçlamasıyla yeni bir dava daha açıldı. Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın mağduru H.B., Işık'tan kendisini istismara zorladığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

 

Açılan yeni davayla ilgili ilk duruşmada şikayetçi H.B., tutuklu sanık Işık ve tarafların avukatları katıldı.

 

H.B.'nin ifadesinde "Arka odada yalnızdık. Süleyman Işık bana bir şey yapmadı. Bana, kendisini taciz ettirdi" dediği belirtildi. Duruşma ertelendi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha