• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cizre Belediyesi kayyımı belediye bütçesinden okullara kamera taktırmış!

Cizre Belediyesi kayyımı belediye bütçesinden okullara kamera taktırmış!
0 0

15 günlük maaşı için belediyeyi icraya veren Cizre Belediyesi kayyımının seçimlere günler kala 25 köy okuluna belediye bütçesinden kamera sistemi taktırdığı ortaya çıktı. 

6 Haziran 2019 Perşembe 19:23

Kayyım atandığında kasasında 36 bin TL bulunan Şırnak’ın Cizre Belediyesi, 31 Mart yerel seçimleri sonucunda Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından 220 milyon TL borçla devralındı. Seçimlere 4 ay kala belediyeye ait, aralarında Hizmet Binası’nın da bulunduğu pek çok taşınmazla birlikte ilçedeki Cumhuriyet Meydanı ile birlikte iki yolu da başka kurumlara devreden kayyumun, yine belediye bütçesinden Kaymakamlık’taki makam odasının mobilyası, temizlik ve kırtasiye malzemesi ile İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki berberhanenin malzemelerini karşıladığı seçim sonrasında ortaya çıkmıştı. 

 

25 KÖY OKULUNA KAMERA SİSTEMİ

 

HDP’li yönetimin kayyum dönemine dair hasar tespit çalışmaları sürerken, kayyumun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olan ve bütçeleri ilgili bakanlık tarafından karşılanan 24 köy okuluna belediye bütçesinden kamera sistemi taktırdığı ortaya çıktı. 

 

Seçimlerden çok kısa bir süre önce, 22 Mart tarihinde sözleşmesi imzalanan kamera sistemlerinin toplam bedeli 237 bin 289 TL oldu. 

 

Kayyum döneminde alacağı verilmeyen şirket yetkililerinin geçtiğimiz günlerde belediyeye gelerek ödeme yapılmasını istediği öğrenildi. 

 

Söz konusu köy okulların isimleri şöyle: Aşağı Konak İlk ve Ortaokulu, Aşağıçeşme İlk ve Ortaokulu, Bozalan İlk ve Ortaokulu, Çavuş İlk ve Ortaokulu, Dicle İlk ve Ortaokulu, Düzova İlk ve Ortaokulu, Güçlü Kolgezer İlk ve Ortaokulu, Gürsu İlk ve Ortaokulu, Havuzlu İlk ve Ortaokulu, Katran İlkokulu, Kaya İlk ve Ortaokulu, Kebeli İlk ve Ortaokulu, Kiriş İlk ve Ortaokulu, Kurtuluş İlk ve Ortaokulu, Kurucu İlk ve Ortaokulu, Örencik İlk ve Ortaokulu, Sulak İlk ve Ortaokulu, Şabani İlk ve Ortaokulu, Taşhöyük İlk ve Ortaokulu, Tepeönü İlk ve Ortaokulu, Ulaş İlk ve Ortaokulu, Varlık İlk ve Ortaokulu, Yakacak İlk ve Ortaokulu ile Zuran İlk ve Ortaokulu.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha