• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cumartesi Anneleri'nden Ankara Jitem davası tepkisi: Envanterde bulunan silahla işlenen bu cinayetleri kim gerçekleştirdi?

Cumartesi Anneleri'nden Ankara Jitem davası tepkisi: Envanterde bulunan silahla işlenen bu cinayetleri kim gerçekleştirdi?
0 0

Cumartesi Anneleri, Ankara Jitem davasında 17 kişinin ölümüne ilişkin suçlanan sanıkların beraat etmesine tepki gösterdi.

13 Aralık 2019 Cuma 13:44

Cumartesi Anneleri beraat kararı hakkında, "Söyleyin o zaman; Polis Özel Harekat envanterinde bulunan silahla işlenen bu cinayetleri kim gerçekleştirdi?" diye sordu.

 

19 kişinin zorla kaybedilip infaz edilmesine ilişkin açılan ve karar duruşması bugün görülen Jitem Ankara davasında, 17 kişinin ölümüne ilişkin suçlanan sanıklar beraat etti. Lazem Esmaeılı ve Asker Smıtko’nun ölümüne ilişkin suçlanan sanıkların ise dosyalarının ayrılmasına karar verildi.

 

Karara tepki gösteren Cumartesi Anneleri, Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

 

"Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ankara Jitem Davası tanıklara rağmen, delillere rağmen, belgelere rağmen, kamu görevlilerinin ifadelerine rağmen beraatle sonuçlandı. “Cürüm işlemek için oluşturulan silahlı teşekkülün faaliyeti kapsamında insan öldürmek” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanan sanıklar beraat etti. Ceza yargılamasının amacı hakikati ortaya çıkarmaktır. Söyleyin o zaman; Polis Özel Harekat envanterinde bulunan silahla işlenen bu cinayetleri kim gerçekleştirdi?"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha