• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cumhurbaşkanı: Bayram tatilinin 10 gün sürmesi turizm açısından isabetli olur

Cumhurbaşkanı: Bayram tatilinin 10 gün sürmesi turizm açısından isabetli olur
0 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı'nın kaç gün süreceğiyle ilgili tartışmalara ilişkin olarak "Turizm açısından isabetli olur" dedi.

11 Ağustos 2017 Cuma 15:13

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kuzey Kore-ABD arasında yaşanan gerilime ilişkin olarak "Şu anda dünyada yaklaşık 16 ülke nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Bunların içerisinde 3 ülke var ki bunların şu anki nükleer silahlanmada ciddi bir gücü var. Temenni ederiz ki bu Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adeta bir vuruşmaya dönüşmez ve bu, dünyada sadece ikisi arasında kalmayabilir. Daha farklı bir tehdit sürecini de başlatabilir. Burada bir politik neticeye dönüşmek suretiyle noktalanır diye temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

'HÜKÜMET 10 GÜN TATİLİ PROGRAMA ALDI, ÇALIŞIYOR'

 

Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmaması konusunda da "Şu anda tabii hükümet bu 10 günü programına aldı çalışıyor. Hakikaten müsaitse turizm açısından olumlu olur" dedi.

 

'İDLİB'İ SÜRATLE ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ'

 

Erdoğan, Cilvegöz Sınır Kapısı'ndaki geçişlere sınırlama getirilmesi hakkında da şunları ifade etti:

 

"Şu anda biz insani yardıma yine varız. O noktada Cilvegözü'nü açık tutacağız ama bunlar gıdadır, ilaçtır, giyim vesaire… Fakat iş silah gibi vesaire, bu tür şeylere, buna tabii bizim yol vermemiz, müsaade etmemiz mümkün değil. İdlib'te ise görüşmelerimiz devam ediyor. Özellikle Milli İstihbarat Teşkilatımız bu konuda gerek Rusya ile bu görüşmelerini sürdürüyor. Bu arada yine İran'la görüşmeler yapılıyor ve İdlib'le ilgili de Moskova görüşmeleri olumlu bir şekilde cereyan etti. Öyle zannediyorum ki Moskova görüşmeleri eğer uygulamada ki Astana filan biliyorsunuz bunlar bunun içinde, güvenli bölge vesaire bunlar da bu değerlendirmenin içinde yer alması halinde İdlib'i süratle çözüme kavuşturacağız diye düşünüyorum."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha