• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce Marmara Üniversitesi'nin diploma arşivi erişime kapatılmış

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce Marmara Üniversitesi'nin diploma arşivi erişime kapatılmış
0 0 1

Marmara Üniversitesi diploma arşivinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce İstanbul Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişime engellendiği ortaya çıktı.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 15:28

HABERDAR- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diploması hakkındaki tartışmalar sürerken bir yeni gelişme daha meydana geldi.

 

Öğretim üyesi Zafer Yörük'ün Facebook sayfasında yaptığı bir paylaşıma göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Marmara Üniversitesi'nin diploma arşivinin İstanbul  Anadolu 5.Sulh Ceza Mahkemesinin 18-07-2014 tarih ve 2014/573 D.iş sayılı kararıyla erişime engellendiği ortaya çıktı. 

 

 

 

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından erişim engellenmesine yapılan itiraz üzerine ise arşiv tekrardan erişime açılmış.

 

Arşivde Erdoğan'ın diploması bulunamıyor

 

Geçtiğimiz günlerde Oda TV'de yayınlanan bir habere göre ise arşivlerde Erdoğan'a ait diplomanın yer almadığı ifade edilmişti.

 

Haberde "Marmara Üniversitesi’nin “bir diplomanın Marmara Üniversitesi tarafından verildiğini doğrulamak” -yani iş başvurusu yaptığınızda sunduğunuz diplomanın gerçek olup olmadığını sorgulanabildiği resmi bir sistem- için kurduğu diploma doğrulama sisteminde Erdoğan’ın mezuniyet bilgileriyle sorgulama yaptığınızda herhangi bir kayıt bulunamıyor." denilmişti

 

 

 

0 0 1
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    Melih30 Mayıs 2016 Pazartesi 16:00 İşiniz gücünüz yalan dolan iftira atmak. Bütün dünya adamı başarılı bir lider olarak kabul etmiş...14 yıldır ülkeye çağ atlatmış sen diplomaya takılmış kalmışsın.!!!Bu ülkede Prof. olan hekim , ekonomist , mühendis ve hukukçuların hataları yüzünden ne bedeller ödendi...yazacaksan onları yaz.
YORUM EKLE

captcha