• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Davutoğlu’nun partisinin kurucuları belli oldu, işte dikkat çeken isimler ve tam liste

Davutoğlu’nun partisinin kurucuları belli oldu, işte dikkat çeken isimler ve tam liste
0 0

Partinin kurucular kurulu 154 isimden oluşuyor.

13 Aralık 2019 Cuma 12:04

AKP ile yollarını ayıran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kurduğu Gelecek Partisi'nin ilkelerini açıklamak için kameraların karşısına geçti.

 

Ankara Bilkent Otel'de gerçekleştirilen programda, oturma düzeni dikkatleri çekti. Davutoğlu'nun solunda kurucular kurulundaki en genç isim olan 22 yaşındaki İsmail Günaçar'ın oturuyordu. Partinin sloganı ise, "Bizim bir Geleceğimiz var" olarak açıklandı. Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'nin ilkelerini açıklamasının ardından kurucular kurulundaki 154 kişi tek tek tanıtıldı. Program sonunda Ahmet Davutoğlu ve kurucular kurulu üyeleri aile fotoğrafı çektirdi.

 

Yeni partinin ismi Gelecek Partisi olduğu ifade edilirken, partinin kurucular kurulu üyeleri de belli oldu.

 

Bir dönem Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanlığı yapan Yusuf Ziya Özcan, kurucular arasında yer alırken 15 Temmuz darbe girişiminde eşi Erol Olçok ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok ile eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de listede yer aldı. 

 

Eski AKP Milletvekili Abdullah Başçı ve 2014 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na atanan Feridun Bilgin ile Hakan Albayrak, Etyen Mahçupyan ve Bayram Zilan gibi basın camiasından isimler de üyeler arasında.

 

Kurucu kurul üyelerinin tam listesi şöyle:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha