• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dekan’dan öğrencilere sansür; Yarkadaş ve Saymaz ile röportaj yapan öğrencilerin sitesini kapattı

Dekan’dan öğrencilere sansür; Yarkadaş ve Saymaz ile röportaj yapan öğrencilerin sitesini kapattı
0 0

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Ahmet Aydın'ın, öğrencilerin kendisi ve İsmail Saymaz ile yaptıkları röportajı silip, haber ajansını kapattığını duyurdu.

12 Ocak 2019 Cumartesi 20:21

Yarkadaş sosyal medya hesabı Twitter'dan, dekanın, öğrencilerin çalışmalarına yer veren Akdeniz İletişim Haber Ajansı'nın sitesinin de yayınını durdurduğunu açıkladı.

 

30 gündür sitesinin açmasını beklediğini belirten Yarkadaş, "Dekan yanlışta ısrar ediyor ve öğrencilerin bilgi verme hakkını gasp ediyor" dedi.

 

Barış Yarkadaş'ın açıklamaları şöyle:

 

1- Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Ahmet Aydın, öğrencilerin benimle ve @ismailsaymaz 'la yaptığı röportajı okulun sitesinden sildirdi. Bu da yetmemiş olacak ki; öğrencilerin çalışmalarına yer veren Akdeniz İletişim Haber Ajansı'nın sitesinin yayınını da durdurdu!

 

2- AKİL olarak da bilinen ajans için haber yazan, fotoğraf çeken ve video yayınlayan öğrenciler artık bu imkandan mahrum... 'Dekan belki bu yanlıştan döner' diye 30 gündür bekliyorum. Ancak ne yazık ki; Dekan yanlışta ısrar ediyor ve öğrencilerin bilgi verme hakkını gasp ediyor.

 

3- Bahsi geçen sitenin adresi. Bu: http://www.akilhaberajansi.net Öğrenciler artık yaptıkları haberleri yayınlayacak bir mecra bulamıyor. Site son iki aydır güncellenmiyor. Öğrencilerin suçu ise çok büyük: Benimle ve İsmail Saymaz'la röportaj yapıp yayımlamak...

 

4- Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin haber sitesinin "kapatılması''na neden olan röportajın içeriği ve silinen sayfanın görüntüsü ise şunlar:

 

Dekan Ahmet Ayhan, "Halka rağmen siyaset yapamazsınız" başlıklı röportajımı önce bu sayfadan sildirdi; ardından ise ajansın ve sitenin faaliyetlerini tamamen sonlandırdı.

 

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha