• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Demirtaş: Fırlattığınız çatallar, bıçaklar artık bizi yaralamıyor, yan yana durmak için daha fazla cesaretlendiriyor, devam edin, devran dönüyor

Demirtaş: Fırlattığınız çatallar, bıçaklar artık bizi yaralamıyor, yan yana durmak için daha fazla cesaretlendiriyor, devam edin, devran dönüyor
0 0

Edirne F Tipi Cezaevinde bulunan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kişisel sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamaları paylaşıldı.

20 Ocak 2020 Pazartesi 12:03

AKP hükûmetinin milliyetçilik ve beka söylemiyle toplumu kutuplaştırıp karşı karşıya getirerek oy sağladığını ifade eden Demirtaş, "Fırlattığınız çatallar, bıçaklar artık bizi yaralamıyor, yan yana durmak için daha fazla cesaretlendiriyor, devam edin, devran dönüyor" dedi.

 

Demirtaş'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklaması şöyle:

 

Herkese merhabalar. Buradan sizlere seslenmeyeli uzun zaman oldu. İktidarın kanalizasyon medyası, barış ve demokrasi umutlarına her zamanki fütursuzluğuyla saldırınca ben de birkaç şey söyleme zorunluluğu duydum.

 

Önce şu soruyu sorarak başlayalım: Barış denilince AKP Hükûmeti neden kırmızı görmüş boğaya dönüyor? Barış isteyen herkesi neden anında terörist ilan ediyor? Aklı başında herkes bunun cevabını biliyor, değil mi? Çünkü arkasına saklanacakları tabutlara ihtiyaçları var. Yoksulluğun, işsizliğin, yolsuzluğun sorgulanmaması için gencecik evlatlarımızın cenazelerine ihtiyaçları var. Barış olursa istismar edebilecekleri konu kalmayacak. Milliyetçilik ve beka söylemiyle toplumu artık kutuplaştırıp karşı karşıya getiremeyecek, buradan oy sağlayamayacaklar. Barış diyene bunca öfkenin, bunca nefretin nedeni budur.

 

Herkesin elini vicdanına koyarak barış için yan yana gelmesi artık ahlaki bir görevdir, sorumluluktur. En büyük çözüm süreci de halkın demokrasi için yan yana gelmesi, el ele vermesidir.

 

Ballı kaymaklı iktidarlarını kaybetmemek için gözlerini karartıp nefretle ve kinle gece gündüz ekranlardan saldıranlara verilebilecek en anlamlı cevap, çoğalarak yan yana gelmektir. Halkın çoğunluğu bunu isterken, siyasetçiler de bunun gereğini yapmaktan çekinmemelidir artık.

 

Ahmet Kaya ve sevgili eşi Gülten’i, çatal bıçak fırlatarak linç etmeye çalışan güruhu hatırlamayanımız yoktur, değil mi? Bazı utançlar, sahiplerine bir ömür boyu yapışıp kalıyor ne de olsa. Ahmet Kaya’ya o gün 'bölücü, terörist, vatan haini', yanlarında duran Mehmet Aslantuğ’a da 'terör destekçisi' yaftası yapıştırılıyordu. Ve gün oldu devran döndü, 'onur' sahibine, 'alçaklık' sahibine kaldı.

 

Bugünün Jülide’si, Kadir’i ve oradaki tüm kadınlar onurun temsilcisi, televizyonlardaki bazı program sunucuları başta olmak üzere linç güruhu ise alçaklığın sembolü olarak tarihteki yerlerini aldılar bile. Fırlattığınız çatallar, bıçaklar artık bizi yaralamıyor. Birlikte olmak için, yan yana durmak için daha fazla cesaretlendiriyor, güç veriyor, moral veriyor. Devam edin, devran dönüyor.

 

Tüm dostlara kucak dolusu selam ve sevgilerimle…"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha