• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Demirtaş: Yurttaşlarımız da panik halinde TL’den kaçıp dövize yönelmemelidir

Demirtaş: Yurttaşlarımız da panik halinde TL’den kaçıp dövize yönelmemelidir
0 0

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, dövizdeki artış için çözümün mümkün olduğunu belirterek, “30 gün daha dişinizi sıkın ve sandıkta daha demokratik bir iktidar için oy kullanın. En kalıcı çözüm budur” dedi.

24 Mayıs 2018 Perşembe 16:19

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından açıklamalar yaptı. Dövizdeki artışın iktidar çevrelerinde “dış mihrakların işi” olarak değerlendirildiğini vurgulayan Demirtaş, “Peki ekonomiyi neden dış mihrakların oyun alanına dönüştürdünüz?” diye sordu. “Demirtaş’ı içeri attırmanın keyfini sürerken bunun ekonomiye bu kadar zarar verdiğini neden halktan saklıyorsunuz?” diyen Demirtaş, “Çıkış mümkündür” dedi ve ekledi: “30 gün daha dişinizi sıkın.”

 

Demirtaş’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle: 

 

‘NEDEN SUSTURDUNUZ?’

 

“1- Velev ki Hükümetin iddia ettiği gibi dövizdeki artış dış mihrakların işi olsun. Peki ekonomiyi neden dış mihrakların oyun alanına dönüştürdünüz? Dışarıdan gelen para babalarına ağam-paşam derken üreticiye, çiftçiye, esnafa, iş insanlarına neden üvey evlat muamelesi yaptınız?

 

2- OHAL'in, haksız tutuklamaların, sorgusuz sualsiz işten atmaların, seçim yarışındaki adaletsizliklerin bu yabancı sermaye rantçılarına tam da beslenecekleri ortamı yarattığını söyleyenleri neden susturdunuz?

 

ÇIKIŞ MÜMKÜNDÜR

 

3- Örneğin, Demirtaş'ı içeri attırmanın keyfini sürerken bunun ekonomiye bu kadar zarar verdiğini neden halktan saklıyorsunuz?

 

4- Aşırı kârla, bol keseden dağıttığınız ihalelerle trilyonları götüren yandaşlarınız bu krizi bile fırsata çeviriyor. Siz yeniden seçilirseniz faturanın acı kısmının, asıl o zaman fakir fukaraya çıkacağını neden saklıyorsunuz?

 

5- Bu kaostan çıkış mümkündür. Seçimler bunun için bir fırsattır. Bu gidişatı ancak biz durdurabiliriz. Rantı, hırsızlığı, rüşveti ve israfı kesinlikle durduracağız. Bu ülkenin kaynaklarını yoksullara aktaracağız.

 

30 GÜN DAHA DİŞİNİZİ SIKIN

 

6- Bakmayın öyle mesnetsiz suçlamalarla tutuklu olduğuma. Benim uluslararası toplumdaki itibarım, demokrasi ve insan haklarına olan samimi yaklaşımımdan kaynaklı saygınlığım, mevcut iktidardan kat be kat fazladır.

 

7- Benim cumhurbaşkanı seçildiğim gün, Türkiye artık bütün dünyada saygın bir ülkedir. Bunun ekonomiye olumlu yansımasına hemen tanıklık edeceğiz. Bundan emin olabilirsiniz.

 

8- Yurttaşlarımız da panik halinde TL’den kaçıp dövize yönelmemelidir. Bu sadece krizi daha fazla tetikler. 30 gün daha dişinizi sıkın ve sandıkta daha demokratik bir iktidar için oy kullanın. En kalıcı çözüm budur.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha