• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Denizli'de 14 yaşında çocuğa cinsel istismardan 7 kişi tutuklandı

Denizli'de 14 yaşında çocuğa cinsel istismardan 7 kişi tutuklandı
0 0

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, 14 yaşında bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulmasıyla ilgili olarak 1'i Türk, 6'sı Suriyeli 7 kişinin tutuklandığı, 3 kişinin ise arandığı açıklandı.

11 Ekim 2018 Perşembe 12:55

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:"Geçen salı günü, Kale Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan ihbar ve müracaatta, 14 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik 10 kişinin nitelikli cinsel istismar suçunu işledikleri iddia edildi. Bunun üzerine derhal, Kale Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

 

Mağdurun cinsel istismara dair raporları aldırıldı. Beyan doğrultusunda şüphelilerden 1'i Türk vatandaşı, 6'sı ise Suriye uyruklu olmak üzere toplam 7 kişi yakalandı. Bu kişiler, Kale Sulh Ceza Hakimliği'nce, sorgularının ardından tutuklandı. Olaya karıştıkları iddia edilen diğer 3 kişinin ise kimliklerinin tespiti ve yakalanmaları için çalışmalar sürüyor."

 

Olay ilçede gerilime neden oldu. Adliye önünde toplanan kalabalık, adliye önünden geçen iki Suriyeliyi darp etmeye çalıştı.

 

DHA, ilçedeki Suriyeli 30 ailenin güvenlik amacıyla tahliye edilerek, başka ilçelere götürüldüğünü bildirdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha