• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Denizli'de 5.5'lik deprem

Denizli'de 5.5'lik deprem
0 0

Denizli Acıpayam merkezli 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ege Bölgesi ile Güney Marmara'daki illerde hissedildi. Depremin ardından bölgede 4.2, 4.5 ve 4.8 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu.

20 Mart 2019 Çarşamba 09:55

Acıpayam Belediye Başkanı Şevkan, depremde can kaybı ve yaralı olmadığını belirtti. Acıpayam ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

 

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, saat 09.34'teki depremin derinliğinin 11.3 kilometre olduğunu duyurdu. Deprem tüm Ege Bölgesi ile Güney Marmara kentlerinde de hissedildi.

 

Depremin adından bölgede 09.38'de 4,8, 09.41'de 4,5, 09,52'de de 4,2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu. Bölgede 2,1 ile 4,8 arasında değişen 9 artçı sarsıntı meydana geldi.

 

Bölgedeki fay hattının devam eden hareketliliği takip ediliyor. Acıpayam ve çevre yerleşim birimlerinde ekipler hasar tespit çalışması yapıyor.

 

ÖNCESİNDE 18 SARSINTI

 

AFAD verilerine göre, Acıpayam'da sabah 04.02'den itibaren en büyüğü 3,7 olan 18 sarsıntı kaydedilmişti.

 

​'CAN KAYBI YOK, BAZI BİNALARDA ÇATLAK OLUŞTU'

 

NTV'ye konuşan Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, "Can kaybı ve yaralımız yok. Bir köyle ahşap bazı evlerin hasar gördüğü belirtiliyor. Binaların özellikle çatı katlarında çatlamaların olduğu bacaların sarsıntıyla düşmesinden korkuyoruz. Onun tedbirini alıyoruz" dedi. Şevkan, ilçede eğitime bir gün ara verildiğini kaydetti.

 

'BİRKAÇ EVLE İLGİLİ HUSUS VAR, EKİPLERİMİZ İLGİLENİYOR'

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak değerlendirmelerde bulundu. "Şu anda bize yansıyan hayati anlamda bir olumsuzluk ve sıkıntı yok" diyen Zolan, "Birkaç evle ilgili hususlar var, ekiplerimiz ilgileniyor" dedi.

 

'VATANDAŞLARA EVLERE GİRİLMEMESİ İÇİN ANONS ETTİM'

 

Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Biçer, "5-6 evimizde hasarlar var. Girilmeyecek durumda. Yaralanma ve can kaybımız yok. Vatandaşlara evlere girilmemesi için anons ettim. Ben de evleri dolaşıyorum. Can kaybı yok ama girilmeyecek 5-6 ev var. Evlerin duvarlarında çatlaklar var. Bizim yerleşim alanımızda zeminimiz kaya. Merkez üssü bizim köyümüz, 8 km… Ankara Kızılay merkezinden aradılar, kaymakam beyimizle, belediye başkanımız irtibat halindeyiz" dedi.

 

Uçarı Mahallesi Muhtarı Serkan Aydın da ''15 tane köy evi yıkıldı şu anda. Bunların 10-11 tanesinde yaşayan var. Göçük altında yok, tespit ettiğimiz yok. Bir saat oldu olay, herkes gelmeye çalışıyor. Kerpiç evlerimizin çoğu yıkıldı'' ifadelerini kullandı.

 

'DERSTE DEPREMİ ANLATIYORDUM'

 

Denizli'de bir vatandaş, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirinin "Korktunuz mu?" şeklindeki sorusu üzerine "Hayır niye korkalım. Depremi anlatıyorduk efendim, coğrafya öğretmeniyim" dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha