• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dersim’de kadınlara hakaret eden 3 polis ve imam açığa alındı

Dersim’de kadınlara hakaret eden 3 polis ve imam açığa alındı
0 0

Dersim'de, kadınlara hakaret ettiklerine dair videoları sosyal medyada paylaşılan 3 polis ve bir imam açığa alındı.

16 Temmuz 2020 Perşembe 15:45

Dersim'in Nazimiye ilçesinde, kadınlara hakaret ederken çektikleri görüntüler sosyal medyaya yansıyan 3 polis ve bir imam hakkında idari soruşturma başlatıldı. Tepkiye neden olan görüntüler üzerine söz konusu kişilerin, “vatandaşları rencide edici nitelikte söz ve davranışlarda bulunmak” gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldığı açıklandı. 

 

Tunceli Valiliği'nden olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Nazımiye ilçemizde görev yapan kamu görevlilerince çekildiği tespit edilen, bazı sosyal medya ortamlarında paylaşılan ve vatandaşlarımızı rencide edici nitelikte söz ve davranışlar içeren videoyu, çeken ve yayımlayanlar hakkında gerekli soruşturma Valiliğimizce başlatılmış ve ilgililer hakkında görevden uzaklaştırma işlemi yapılmıştır. Konunun hassasiyetle takipçisi olacağımız hususu kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.

 

NE OLMUŞTU?

 

Nazımiye eski kaymakamı C.K.K.'nin 3 koruma polisi ve ilçede görev yapan imam A.Y.'nin olduğu görüntüler, A. isimli koruma polisinin sosyal medya hesabından paylaşılmıştı. Birkaç ay önce çekildiği anlaşılan görüntülerde iki polis ve imam A.Y.'nin bir masa etrafında oyun oynadığı görülürken, A. isimli koruma polisi ise o anları kayıt altına aldı. Videoda, A. isimli koruma polisinin masadakilere "Türkiye'nin en çirkin kadınları nerededir" diye sorduğu, masadakilerin ise, "Ben Nazımiye'de güzel kadın görmedim", "Muş" ve "Ardahan" şeklinde yanıtladıkları görüntülere yansıdı. Ardından A. isimli polis ise, yansıyan görüntülerde "Ben de Nazımiye diyorum. Gerçekten, kadınların erkeklere benzediği tek ilçe burasıdır" diyordu.  

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha